فعالیت تلفنی از قلیان سرا‌ها به استخر‌ها رسید

8:46 - 31 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۸۱۶۳
با توجه به محدودیت‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، درباره فعالیت برخی از مشاغل همزمان با موج چهارم کرونا مشاهدات نشان می‌دهد که فعالیت‌های زیر زمینی بعد از قلیان سرا‌ها به استخر‌ها هم سرایت کرده است.

- در شرایطی که کشور در بهار داغ قرن جدید روز‌های سختی را در اوج بیماری کرونا به سر می‌برد، عده‌ای از افراد رسیدن به اهداف مالی خود را مهم‌تر از رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌دانند.

در روز‌های اخیر و در شرایطی که جان باختگان بیماری کرونا رکورد زده است، عده‌ای از مسئولان استخر‌های سرپوشیده جیب خود را بر جان مردم ترجیح می‌دهند و با گرفتن پول‌های بیشتر مراکز تفریحی خود را در ماه مبارک رمضان و در اوج کرونا باز نگه می‌دارند و به صورت تلفنی مراکز خود را به صورت ۲۴ ساعته باز نگه می‌دارند.

براساس مشاهدات خبرنگار میزان بعضی از مراکز تفریحی، مانند استخر‌های سرپوشیده بدون درنظرگرفتن مصوبات ستاد ملی کرونا به صورت تمام وقت به مردم با قیمت‌های ماورایی خدمت رسانی می‌کنند. حال جای سوال است که چرا مسئولان ذی ربط در نظارت بر اماکنی که جزء محدودیت‌های کرونایی است، نظارت مستمر ندارند و برای جان مردم ارزشی قائل نیستند؟


جان باختگان کرونا در اوج

به گزارش میزان، براساس آخرین خبر‌های اعلامی از وزارت بهداشت و درمان، بیماری کرونا دیروز دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰، جان ۳۹۸ نفر ازهموطنان را گرفت. 

برای بررسی این مساله که چرا کنترل بیماری کرونا بعد از تعطیلات عید نوروز به اوج خود رسید باید اول به عملکرد دستگاه‌های مربوط برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و به کار گیری تمهیدات ویژه و در مرحله بعد باید به رعایت کردن مردم و جدی گرفتن پروتکل‌های بهداشتی پرداخت.


استخر‌ها توجهی به پروتکل بهداشتی ندارند

با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا فهرست مشاغل به ۴ گروه تقسیم شده است و براساس این دسته بندی، استخرها در گروه ۳ قرار می گیرند و باید فعالیت خود را تا اطلاع ثانوی متوقف کنند.

اما به نظر می رسد برخی اصناف گروه ۳، همچنان فعالیت خود را ادامه می‌دهند، در ماه‌های اخیر شنیده می‌شد که بعضی از سفره خانه‌ها و قلیان سرا‌ها مسائل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و  هرچند کرکره هایشان پایین است اما به صورت تلفنی  به استقبال مشتریانشان می روند.

اما این پایان ماجرا نیست و مشاهدات خبرنگار میزان حاکی از آنست که خدمت دهی تلفنی و دور زدن قوانین ستاد مقابله با کرونا به مراکزی مانند استخر‌های سرپوشیده هم سرایت کرده است.

خبرنگار میزان در همین رابطه با یکی از استخر‌های شناخته شده در شمال تهران تماس گرفت و در پرس و جو‌های خود متوجه شد که این استخربه آقایان و خانم‌ها در اوج کرونا به صورت دو شیفت خدمات رسانی می‌کند.

نکته جالب توجه اینجاست که این استخر با دریافت نفری ۸۰ هزار تومان از هرنفر، با علاقه‌مندان به شنا در اوج کرونا همکاری می‌کند. این مجموعه حتی هیچ مساله‌ای با تعداد افرادی که بخواهند به این استخر بروند، ندارد و ۷ روزه هفته و دراوج کرونا فعالیت می‌کند.

یکی از مسئولان این استخر در پاسخ به این سوال که آیا شما نگران انتقال ویروس کرونا در استخر نیستید؟، به خبرنگار میزان گفت: «اگر می‌ترسید، نیایید ما فعالیت می‌کنیم!»

حال با همه این وجود به نظر می‌آید، در صورتی که ستاد ملی مقابله با کرونا با عزم جدی و همکاری با نهاد‌های ذری ربط به مقابله با قانون شکنان نپردازد، ویروس کرونا در روز‌ها و شاید ماه‌های آینده جان افراد بیشتری از هموطنان را خواهد گرفت.


برچسب ها: کرونا تهران

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *