گزارش وضعیت صنعت استخراج رمزارز‌ها؛ آغاز تدوین طرحی برای قانونمندسازی این حوزه

15:42 - 30 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۸۱۰۶
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: گزارش بررسی وضعیت صنعت استخراج رمزارز‌ها آغاز تدوین طرحی برای قانونمندسازی رمزارز‌ها در اقتصاد کشور خواهد بود و براساس آن تکالیف تمام دستگاه‌ها در این حوزه مشخص خواهد شد.
- محمدرضا پورابراهیمی داورانی با اشاره به اینکه گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد بررسی وضعیت صنعت استخراج رمزارز‌های جهان روا و مبادلات داخلی آن در کشور در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد، گفت: این گزارش آغاز تدوین طرحی برای قانونمندسازی و اجرایی شدن رمزارز‌ها در اقتصاد کشور خواهد بود، براساس آن تکالیف تمام دستگاه‌ها در حوزه رمزارز‌ها در اقتصاد ملی مشخص می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: کمیسیون اقتصادی در این گزارش به شفاف‌سازی اقدامات در حوزه رمزارز‌ها در کشور با توجه به گستردگی دستگاه‌های متولی در این بخش پرداخته است.

پورابراهیمی درباره وظایف دستگاه‌های متولی و دخیل در حوزه رمزارز‌ها در کشور تصریح کرد: وزارت ارتباطات مسئول فراهم‌سازی فضا و بستر در فضای مجازی، وزارت صمت متولی ارائه مجوز برای استخراج، وزارت نیرو متولی تامین برق، وزارت نفت مسئول تقویت حوزه نیروگاه‌ها، وزارت اقتصادی مسئول مدیریت و مقابله با پولشویی در حوزه اقتصادی و بانک مرکزی هم که باید نسبت به تصفیه تعهدات مربوط به تولیدکنندگان رمزارز‌ها در کشور اقدام کند، از جمله دستگاه‌های متولی در امور رمزارز‌ها هستند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: همه این مسایل موجب شکل‌گیری فضایی کاملا مبهم در شرایط کنونی شده است، متاسفانه هیچ برنامه و دستورالعمل مشخصی در کشور برای تبدیل این ظرفیت به قوت در اقتصاد ملی وجود ندارد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *