رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

نگاهی به وضعیت فولاد در گروه D/ فوتبال اقتصادی مقابل متمول‌ها

16:20 - 30 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۸۰۶۵
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
شاگردان نکونام بعد از برگزاری دو هفته لیگ قهرمانان آسیا، با نتایج اقتصادی به دنبال صعود از گروه خود هستند.

- تیم فوتبال فولاد به واسطه مقام سوم در لیگ برتر ایران به به پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا رفت. شاگردان نکونام بعد از شکست ۴ بر صفر العین امارات به رقابت‌های گروهی صعود کردند. این تیم در گروه D لیگ قهرمانان آسیا با النصر عربستان، السد قطر و الوحدات اردن همگروه هست و رقابت‌های خود را در شهر ریاض عربستان برگزار می‌کند. شاگردان جواد نکونام بعد از برگزاری دو هفته از بازی‌های مرحله گروهی، با یک برد و یک تساوی، شانس زیادی برای صعود به مرحله بعد دارند.

*توقف شاگردان ژاوی

فولاد در هفته اول بازی‌های گروه D مقابل السد قرار گرفت و به تساوی یک بر یک رضایت داد. این در حالی بود که شاگردان نکونام تا دقیقه ۸۹ با نتیجه یک بر صفر پیروز میدان بودند؛ اما در نهایت به تساوی یک بر یک رضایت دادند. در دیگر بازی این گروه، الوحدات اردن توانست النصر عربستان را با تساوی بدون گل متوقف کند. شاید نماینده عربستان توقع چنین نتیجه‌ای را نداشت و خودش را برای برد پُرگل آماده می‌کرد. با این همه الوحدات کار بزرگی انجام داد؛ اما درخشش نماینده ایران مقابل قهرمان لیگ ستارگان قطر همه توجه‌ها را به خود جلب کرد.

نتایج کامل بازی‌های هفته اول گروه چهارم به شرح زیر است:

فولاد ایران یک- یک السد قطر

الوحدات اردن صفر - صفر النصر عربستان

*پیروزی اقتصادی به سبک کی‌روش

در هفته دوم فولاد مقابل الوحدات قرار گرفت. پیروزی پُرگل مقابل نماینده اردن صدرنشینی فولاد را تضمین می‌کرد. با این وجود نکونام به سبک کی‌روش سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، به دنبال کسب پیروزی اقتصادی رفت. خستگی ناشی از سه بازی در ۸ روز فولادی‌ها را به کسب سه امتیاز راضی کرده بود. از سوی دیگر النصر عربستان با نتیجه ۳ بر یک از سد السد عبور کرد تا نشان بدهد حضورش در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ بی دلیل نبوده است و در بازی اول مقابل نماینده اردن سوپرایز شده است.

نتایج کامل بازی‌های هفته دوم گروه چهارم به شرح زیر است:

فولاد ایران یک - صفر الوحدات اردن

النصر عربستان ۳ - یک السد قطر

نگاهی به وضعیت فولاد در گروه D / فولاد اقتصادی مقابل متمول‌ها

*وضعیت جدول

تا پایان هفته دوم در گروه چهارم لیگ قهرمانان آسیا النصر، السد و فولاد رقابت شدیدی برای صعود دارند. تیم اردنی شاید برای صعود از گروه کار غیر ممکنی پیش رو داشته باشد؛ اما با شگفتی‌سازی مقابل تیم‌های دیگر می‌تواند در سرنوشت صعود تاثیرگذار باشد. برای تغییر جدول گروه D باید به انتظار بازی فولاد ایران و النصر عربستان باشیم. جایی که شاگردان نکونام سرشار از انگیزه مقابل میزبان قرار می‌گیرند. تا پایان هفته دوم النصر به خاطر تفاضل گل بهتر در صدر جدول ایستاده است. السد به واسطه شکست ۳ بر یک مقابل النصر قعرنشین است و الوحدات با تک امتیاز ارزشمندش در رده سوم قرار دارد.

نگاهی به وضعیت فولاد در گروه D / فولاد اقتصادی مقابل متمول‌ها

برنامه هفته سوم:

بازی‌های هفته سوم گروه D لیگ قهرمانان آسیا روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین ماه سال جاری برگزار می‌شود. فولاد با هدف کسب صدرنشینی مقابل النصر عربستان قرار می‌گیرد و میزبان به دنبال تداوم بخشیدنش به صدرنشینی‌اش است. در دیگر بازی این گروه السد قطر به طور یقین به دنبال بُرد پرگل مقابل الوحدات اردن است. پیروزی پرگل السد و تساوی احتمالی نمایندگان ایران و عربستان، میتواند شاگردان ژاوی را از قعر به صدر جدول منتقل کند.

السد قطر - الوحدات اردن ساعت برگزاری ۲۲:۳۰

فولاد ایران - النصر عربستان ساعت برگزاری ۲۲:۳۰

*نتیجه گیری:

فولاد خوزستان با دو تیم متمول و مدعی غرب آسیا همگروه است و با وجود بازی‌های سخت تا اینجای کار خیلی خوب پیش رفته است. با این همه تداوم نتایج قبلی برای فولادی‌ها خیلی دشوارتر است. خط آتش فولاد دربازی‌های باقی مانده باید از موقعیت‌های کم، بیشترین بهره را ببرد و فقط به پیروزی با یک گل اکتفا نکند. از سوی دیگر قانون جدید AFc کار را برای صعود تیم‌های دوم با، اما و اگر‌های بیشتری روبه‌رو کرده است. طبق قانون جدید لیگ قهرمانان آسیا ۴۰ تیم در رقابت‌ها حضور دارند. با این فرمت جدید ۵ صدرنشین و فقط ۳ تیم دوم برتر راهی مرحله حذفی خواهند شد. از میان ۵ تیمی که رتبه دوم گروه‌های خود را به دست می‌آورند، فقط سه تیمی که از نظر امتیازی بهتر از دو تیم دیگر باشند، مجوز حضور در دور حذفی را به دست می‌آورند. با این وضعیت شاگردان فولاد باید گلزن‌تر ظاهر شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *