جلوگیری دستگاه قضا از تعطیلی واحد‌ها امری صحیح و در راستای پشتیبانی از تولید است

20:00 - 30 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۸۰۴۷
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
مشاور رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: اقدام قوه قضاییه برای جلوگیری از توقف فعالیت واحدهای تولیدی که مدیران آن‌ها درگیر پرونده‌های قضایی هستند امری صحیح و در راستای پشتیبانی از تولید است که خوشبختانه رئیس قوه قضاییه با آگاهی از اهمیت تولید در کشور آن را اجرا کرده است.
ابراهیم بهادرانی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به رویکرد حمایتی قوه قضاییه از تولید گفت: طی سال‌های گذشته بخش تولید با مشکلات فراوانی مواجه بوده و به دلیل اهمیت بالای آن در رشد اقتصادی نیاز است همه دستگاه‌های اجرایی به نوبه خود گامی در جهت حمایت از تولید بردارند، با توجه به اهمیت جایگاه قوه قضاییه و حضور آیت الله رئیسی در جلسه سران قوه اقدامات این نهاد حاکمیتی نقش پررنگ‌تری برای توسعه تولید خواهد داشت.

مشاور رئیس اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که در جلسه رئیس قوه قضاییه با تولیدکنندگان مطرح شد بحث تسهیلات بانکی و نحوه بازپرداخت آن بوده است، مشکلات بخش‌های تولیدی با بانک‌های به دلیل ضعف برخی از قوانین در اقتصاد کلان است که بعضاً باعث ضربه به تولید شده است، آیت الله رئیسی نیز با توجه به این موضوع به مسئله ورود کرده است و در صورت اصلاح قوانین در سطح کلان این مشکل نیز برطرف خواهد شد.
 
 
وی افزود: افزایش قیمت ارز بسیاری از واحدهای تولیدی را با کمبود سرمایه مواجه کرده است و از سوی دیگر به دلیل حاشیه سود پایین در بخش تولید، بازار سفته بازی رونق بیشتری داشته است؛ مجموع این شرایط ایجاب می‌کند که بحث حمایت از واحدهای تولیدی در دستور کار مسئولان قرار گیرد و حمایت گسترده قوه قضاییه می‌تواند چرخ تولید را در مدار حفظ کند.

بهادرانی بیان کرد: برخورد بانک‌ها با واحدهای تولید نباید قهر آمیز باشد و با توجه به اولویت تولید در کشور باید اقداماتی در راستای تأمین سرمایه واحدهای تولیدی با سود کم داشته باشد.
 
مشاور رئیس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: اقدام قوه قضاییه برای جلوگیری از توقف فعالیت واحدهای تولیدی که مدیران آن‌ها درگیر پرونده‌های قضایی هستند امری صحیح و در راستای پشتیبانی از تولید است که خوشبختانه رئیس قوه قضاییه با آگاهی از اهمیت تولید در کشور آن را اجرا کرده است.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *