علت اصلی آلودگی هوا در تهران چیست؟

11:37 - 30 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۹۹۲
یک کارشناس محیط زیست در مورد علت اصلی آلودگی هوا در تهران و دیگر شهرهای کشور توضیحاتی داد.

رامین عزتی کارشناس محیط زیست در گفتگو با میزان در مورد علت اصلی آلودگی هوا برخی از شهر‌های کشور در فصل بهار اظهار کرد: حرکت کره زمین از اسفندماه تا اردیبهشت ماه بیشترین پراکنی باد را دارد که همراه آن گرد و غبار حاصل از صحرا بزرگ آفریقا به همراه باد‌های فصلی به سمت کشور‌های دیگر حرکت می‌کند و به سمت کشور‌های ایران، عراق،   ترکیه حرکت می‌کند که این موضوع باعث ایجاد آلودگی می‌شود.  

 وی افزود: توجه به بحث وجود آلودگی صنعتی در ایران حرکت این باد‌ها از سمت صحرا آفریقا به ایران به راحتی ساکن هوای شهر‌های کشور شده و در نهایت در کشور ساکن و پس از مدتی خارج می‌شود، سنگین‌ترین گرد و غبار قبل از کوه‌های زاگرس ساکن شده  و سبک‌ترین این گرد و غبار در استان سیستان و بلوچستان در هوا معلق می‌ماند.

کارشناس محیط زیست بیان کرد: لذا باید بگویم آلودگی هوای تهران طبیعی است و دست ساز بشر نیست و مواد آلاینده از کشور‌های غرب ایران با توده هوا وارد تهران شده است و جای نگرانی ندارید و موقت است.

وی گفت: شهروندان اصلا نباید نگران آلودگی هوا باشند زیرا این موضوع یک عامل طبیعی است زیرا این توده هوا پس از مدتی همراه با باد  به سمت کشور دیگر حرکت کند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *