تحلیل گاردین از چرایی تحرکات نتانیاهو درباره موضوع هسته‌ای ایران

0:45 - 31 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۹۳۲
گاردین در مطلبی می‎گوید که نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دلیل آشفتگی سیاسی در اراضی اشغالی در حال تحرکاتی درباره موضوع هسته‎ای ایران است.
- «سیمون تیسدال»، تحلیلگر سیاست خارجی و سردبیر بخش سیاست خارجی گاردین، در یادداشتی به تشریح اقدام‌های «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پرداخته و می‎گوید «نتانیاهو در حال قماری خطرناک با موضوع پرونده هسته‌ای ایران است.»
 
«تیسدال»، در یادداشت خود می‎گوید که دلیل اصلی این اقدام‌های نخست وزیر رژیم صهیونیستی، ناتوانی در تشکیل کابینه پس از ۴ دوره انتخابات در ۲ سال گذشته است؛ او تلاش دارد با استفاده از سیاست‌های نژادپرستانه در غیاب متحدی مانند «دونالد ترامپ» و جریان دادگاه رسیدگی به اتهام‌های فساد مالی، کابینه را تشکیل دهد.
 
«آلون پینکاس»، دیپلمات سابق صهیونیست و ستون نویس «هاآرتص» نیز در مورد تلاش نتانیاهو برای پیوند دادن مسائل داخلی اراضی اشغالی با ایران می‌گوید «او تلاش می‌کند تا با بحران امنیت داخلی، فضای سیاسی نامطلوب موجودی که با آن مواجه است، تغییر دهد و نشست‌های مربوط به این موضوع را مختل و پیچیده کند.»
«تیسدال» در ادامه با اشاره به تیزبینی ایران در مورد رژیم صهیونیستی، نوشت که نتانیاهو با آشکار کردن اقدام‌های خرابکارانه اسرائیل که تاکنون بر آن‌ها سرپوش می‌گذاشت، تاثیری منفی بر منطقه می‌گذارد؛ این روند خشونت بار از زمان خروج آمریکا از برجام سرعت بیشتری یافته است.
 
به نوشته وی، اما آن چه که مشخص است، این که اقدام‌های نتانیاهو، «جو بایدن» را که در موضوع‌های مختلف نگاهی منفی به او دارد، به چالش می‌کشد.
 
نگارنده در پایان به لزوم توجه نتانیاهو به نامطمئن بودن حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی اشاره کرده و هشدار می‎دهد که ساکنان اراضی اشغالی باید پیش از این که آسیب‌های دیگری به دلیل حضور نتانیاهو در قدرت ببینند، او را از کار برکنار کنند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *