رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

اهتمام دستگاه قضا در برگزاری باشکوه اختتامیه نخستین جشنواره عدلیه و رسانه استان یزد

10:17 - 30 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۹۲۶
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره عدلیه و رسانه از شاخص‌ترین برنامه‌های دستگاه قضا استان در هفته قوه قضائیه ۱۴۰۰ است
دهشیری ،رئیس کل دادگستری استان یزد در نشست مقدماتی برنامه ریزی هفته بزرگداشت قوه قضائیه از اختتامیه اولین دوره جشنواره عدلیه و رسانه به عنوان شاخص ترین برنامه دستگاه قضا استان در هفته قوه قضائیه یاد کرد و گفت: این جشنواره از برنامه های ابتکاری دستگاه قضا استان بود که از تیرماه سال گذشته آغاز و پس از یک سال پیگیری مستمر و همراهی اصحاب رسانه استان در تیرماه سال جاری اختتامیه آن همراه با معرفی نفرات برتر حتی الامکان با حضور یکی از مقامات برگزار می شود.

دهشیری با بیان اینکه برنامه های بزرگداشت هفته قوه قضائیه باید به دو بخش داخلی و بیرونی تقسیم شود افزود: وجه اشتراک هر دو برنامه آن است که باید کاربردی بوده و دارای خروجی مثبت باشد.

وی با اشاره به ابلاغ سند تحول قوه قضائیه به عنوان نقشه راه افزود: گفتمان سازی فرهنگی این سند باید به عنوان محور برنامه های هفته قوه قضائیه باتبیین برش های موثر آن قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان یزد تصریح کرد: ارتقای سرمایه اجتماعی، مردمی کردن قوه قضائیه ، مقابله با فساد، حمایت از تولید و مانع زدایی از آن ، توجه به حقوق عامه، هوشمندسازی دستگاه قضایی، کرامت ارباب رجوع و ... از جمله برش هایی از سند تحول قوه قضائیه است که می تواند به عنوان شعار محور فعالیت ها قرار گیرد.

دهشیری گفت: در سال گذشته فعالیت های جهادی بسیاری در دستگاه قضای استان توسط همکاران خدوم اداری و قضایی در شرایط کرونایی انجام شد که باید این فعالیت ها به شکل هنرمندانه برای مردم تببین شود.

وی با اشاره به هوشمند سازی خدمات دستگاه قضا در حوزه های مختلف اضافه کرد: هفته قوه قضائیه فرصتی مناسب جهت معرفی این خدمات به مردم است.

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت : در حوزه برنامه های درون مجموعه باید بازخوردهای برنامه های سال های گذشته جمع آوری ، ارزیابی و برای سال جدید با رویکرد جدید و چاشنی ابتکار برنامه ریزی صورت گیرد.
 

دهشیری افزود: با توجه به شرایط کرونایی کشور، انتخابات 1400 و برنامه های ابلاغی از سوی قوه قضائیه برنامه های بزرگداشت سالروز شهادت آیت الله بهشتی ، یارانش و هفته بزرگداشت قوه قضائیه باید در استان قابلیت شناور بودن را داشته باشد تا بتوان با شرایط برنامه های درخور شانی را در استان برگزار کرد.

وی در پایان بر لزوم تبیین ابعاد مختلف شخصیت علمی، فقاهتی، انقلابی و جهادی معمار دستگاه قضایی حضرت ایت الله دکتر شهید بهشتی تاکید کرد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *