رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

سریال «ارباب حلقه ها» پر هزینه ترین سریال تاریخ

14:25 - 31 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۹۰۵
کمپانی آمازون تنها برای فصل اول سریال «ارباب حلقه ها» بودجه ۴۶۵ میلیون دلاری کنار گذاشته است. قبل‌تر اعلام شده بود آمازون برای چند فصل از این سریال ۵۰۰ میلیون دلار هزینه خواهد کرد.

- کمپانی آمازون تنها برای فصل اول سریال «ارباب حلقه ها»  بودجه ۴۶۵ میلیون دلاری کنار گذاشته است. قبل‌تر اعلام شده بود آمازون برای چند فصل از این سریال ۵۰۰ میلیون دلار هزینه خواهد کرد.

اگر بخواهیم یک مقایسه داشته باشیم، جالب است که بدانید HBO برای هر فصل از سریال «بازی تاج و تخت» به طور متوسط ۱۰۰ میلیون دلار هزینه کرده است.

آمازون در حالتی این مبلغ را فقط برای تولید فصل اول این سریال هزینه کرده است که پیش از این رقم ۲۵۰ میلیون دلار نیز برای خرید حق ساخت این مجموعه پرداخت کرده است.

این کمپانی در حال حاضر برای ساخت ۵ فصل از این سریال برنامه دارد. همچنین ممکن است در آینده شاهد اسپین‌آف‌هایی از این سریال باشیم. این سریال که هم اکنون در نیوزیلند در حال ساخت است، به احتمال زیاد اواخر سال جاری میلادی منتشر می‌شود.

سه گانه سینمایی «ارباب حلقه ها» شامل سه فیلم «ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه» (۲۰۰۱)، «ارباب حلقه‌ها: دو برج» (۲۰۰۲) و «ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه» (۲۰۰۳) در مجموع با هزینه ۲۸۱ میلیون دلاری به کارگردانی «پیتر جکسون» ساخته شده و در مجموع به فروشی بالغ بر دو میلیارد دلار در گیشه جهانی سینما دست یافت.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *