پیشروی نیرو‌های یمنی در جبهه راهبردی مارب

10:04 - 30 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۹۰۴
نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند پیشروی‌های گسترده‌ای را در جبهه مارب به دست آورند.

- یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق به پیشروی گسترده در استان مارب شد.

به گزارش شبکه «المیادین»، منابع نظامی یمنی، می‎گویند «نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی موفق شدند کنترل کامل رشته کوه‌های مشرف به سد مارب را در دست بگیرند.»

این منابع نظامی، افزودند «نیرو‌های یمنی در حال حاضر محاصره شهر مارب را آغاز کرده و در آستانه ورود به این شهر از محور‌های غربی و جنوبی آن هستند.»

طی چند ماه اخیر نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن عملیات خود را برای آزادسازی استان مارب از اشغال مزدوران سعودی آغاز کرده اند.

پیشروی نیرو‌های یمنی در جبهه مارب و موقعیت راهبردی این استان که به نوعی آخرین پایگاه عناصر مزدور سعودی به شمار می‌رود و آزادسازی آن می‌تواند مقدمه شکست کامل ائتلاف سعودی به شمار رود، موجب شده تا عربستان و متحدان آن زا راه‌های مختلف برای متوقف کردن عملیات نیرو‌های یمنی اقدام کنند.

پیشنهاد‌های صلح مطرح شده از سوی عربستان و آمریکا اقدامی در همین جهت به شمار می‌رود.

عربستان سعودی از حدود ۷ سال پیش با راه اندازی کارزاری، مداخله خود را در جنگ یمن آغاز کرده و اکنون در تقلای یافتن راهی برای خروج از این جنگ است.

اکنون عربستان ناامیدانه در مواجهه با مقاومت روزافزون یمن، درصدد پایان دادن جنگ خونین خود در این کشور است، اما چیزی جز ابتکار جدید صلح اعلام شده توسط «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی در دست ندارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *