اعطای ۳۵۰۰ بسته معیشتی به خانواده زندانیان استان فارس

10:16 - 30 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۸۹۴
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان فارس از اعطای ۳۵۰۰ بسته معیشتی از سوی خیرین و ستاد فرمان اجرائی حضرت امام خمینی (ره) به خانواده زندانیان این استان خبر داد.
- همزمان با ایام ماه مبارک رمضان ۳۵۰۰ بسته کمک معیشتی و اقلام مورد نیاز خانواده‌های نیازمند تحت عنوان کمک‌های مومنانه و با همت و حمایت خیرین نیک اندیش استان فارس وستاد فرمان اجرائی حضرت امام خمینی (ره) به خانواده‌های زندانیان شیراز اعطا شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس در حاشیه این امر خداپسندانه گفت: در شرایط اقتصادی کنونی که بسیاری از خانواده‌ها بویژه خانواده‌های زندانیان که سرپرستشان در زندان به سر می‌برد و با مشکل مالی مواجه شده اند، اهدای کمک‌های مومنانه می‌تواند گوشه‌ای از مشکلات آنان را رفع کند.

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان این که عمل خیرخواهانه، در در این ماه مبارک، اجر و ثواب مضاعفی دارد و لازم است خانواده زندانیان مورد حمایت جامعه، مسؤولین و مردم نیکوکار قرار گیرند تصریح کرد: برای تعدادی از زندانیان به دلیل نوع جرم و محکومیت امکان مرخصی وجود ندارد بنابراین به منظور تأمین مایحتاج خانواده‌های آنان تعداد ۳۵۰۰ بسته با حمایت خیرین و ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) تهیه وبین این خانواده‌ها توزیع شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در ادامه افزود: علاوه بر حمایت‌های مادی خانواده ها، اولویت اصلی ما در زندان ها، اشتغال زندانیان است تا ضمن خودکفایی بتوانند مایحتاج خانواده هایشان را نیز تأمین کنند و از خیرین استان نیز تقاضا داریم که با کمک به این افراد، حوزه اشتغال زندان‌ها را حمایت و پشتیبانی کنند تا زمنیه اشتغالزایی برای زندانیان واجد شرایط در داخل و بیرون از زندان‌ها فراهم  شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس گفت: کارگاه اشتغال و حرفه آموزی با ظرفیت ۱۲۰ نفر برای زندانیان زن آماده بهره برداری است و هم اکنون ۸۰ نفر از زندانیان زن اشتغال به کار آمادگی دارند که در این کارگاه مشغول به کار شوند و از خیرین استان تقاضا داریم برای تجهیز این سوله کارگاهی با مجموعه زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان فارس همکاری داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مدیرعامل ستاد دیه استان فارس خواستار کمک‌های نوع دوستانه خیرین استان فارس به زندانیان و خانواده آنان شد و گفت: با توجه به اینکه همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) در نیمه ماه مبارک رمضان جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد و مالی برگزار می‌شود و این مراسم امسال نیز با توجه به شیوع بیماری کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت غیرحضوری برگزار می‌گردد از خیرین انتظار داریم با کمک‌های نوع دوستانه خود زندانیان مالی را حمایت کنند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *