رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

اسامی و مشخصات ۲۸ تسلیحات حاضر در رژه امروز ارتش

17:04 - 29 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۸۳۰
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
سامانه‌های موشکی باور ۳۷، تلاش، ۱۵ خرداد، ذوالفقار، مرصاد، صیاد ۲ و صیاد ۳، مجید، s۲۰۰، دماوند، yz-۳، حائل، سامانه‌های راداری کاشف، یاور، کاوش، نبو، سامانه خاتم، جنگ افزار ۳۵ میلی متری، پهپادهای آرش، CAN، VSTT، ناصر، کرار، مهاجر ۴، کرار و کیان ۲، کیان ۱ و ۱۰ شهریور، سامانه عاشورا ایلنت، سامانه تروپو ارتباطی، سامانه جنگ نوین DSM-۵۰۰۰، سامانه صادق- تاکتیکی صادق ۳و سامانه‌های بهداشت و درمان از دستاوردهای موشکی، راداری و پهپادی حاضر در رژه امروز ارتش بودند.
- همزمان با سالروز ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران از آخرین تجهیزات تسلیحات و دستاورد‌های نیروی پدافند هوایی در فرماندهی پشتیبانی منطقه ۳ نیروی زمینی ارتش رونمایی شد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در بیست و نهم فروردین ماه ۱۳۵۷ امام خمینی (ره) طی پیامی، با صلابت و جدیت هرچه تمامتر، ضرورت حفظ ارتش را اعلام و در جهت انسجام، یکپارچگی و وحدت ارتش، فرمان تاریخی و مهمی را صادر فرمودند و روز ۲۹ فروردین را روز ارتش نامگذاری کردند و هم اکنون لزوم برخورداری از توان بازدارنده نظامی که حافظ امنیت و ثبات کشور است موجب شده تا در این روز یگان‌های نمونه نیروی پدافند هوایی به همراه تجهیزات مهم و همچنین دستاورد‌های نوین خود در زمینه سخت افزار در فرماندهی پشتیبانی منطقه ۳ نیروی زمینی ارتش و از مقابل مسئولین کشوری و لشگری رژه بروند تا بخشی از توانمندی‌های خود را ارائه دهند.

امیر سرتیپ دوم خوش قلب معاون عملیات نیروی پدافند هوایی طی گفت‌وگو با پورتال اطلاع رسانی نیروی پدافند هوایی، اهم تجهیزات، تسلیحات و دستاورد‌های موشکی، راداری و پهپادی نیروی پدافند هوایی ارتش که در رژه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ حضور داشتند را به شرح زیر تشریح کرد:

سامانه موشکی راهبردی باور ۳۷۳
سامانه موشکی پدافند هوایی دوربرد و راهبردی باور ۳۷۳ با قابلیت عملیات در تمامی شرایط آب و هوایی، جهت رهگیری و انهدام انواع هواپیماها، موشک‌های کروز و بالستیک به کار می‌رود.

سامانه موشکی تلاش
سامانه موشکی زمین به هوای تلاش مجهز به موشک صیاد جهت مقابله با تهدیدات روز که به دست توانمند متخصصین داخلی طراحی و ساخته شده است.

سامانه موشکی ۱۵ خرداد
سامانه موشکی بومی ارتفاع متوسط چابک و کاملا متحرک ۱۵ خرداد با قابلیت استقرار و بهره برداری عملیاتی در حداقل زمان ممکن

سامانه موشکی ذوالفقار
سامانه موشکی ارتفاع پایین کاملا چابک ذوالفقار با قابلیت اتصال به سامانه‌های الکترو اپتیک و راداری

سامانه موشکی متحرک مرصاد تاکتیکی
سامانه موشکی ارتقاء یافته متحرک مرصاد جهت تامین پوشش پدافندی در ارتفاع متوسط و علیه اهداف پرنده متنوع شامل انواع هواپیما‌ها و موشک‌های کروز است و برای کلیه ساعات شبانه روز و انواع شرایط آب و هوایی، قابل اعتماد و با قابلیت تحرک پذیری بالا

سامانه راداری کاشف
سامانه راداری کاملا بومی کاشف، جهت کشف انواع ریز پرنده‌ها

سامانه یاور
سامانه کاملا بومی ساخته شده توسط متخصصین جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

سامانه موشکی صیاد ۲ و صیاد ۳
موشک‌های زمین به هوای صیاد ۲ و صیاد ۳ حاصل تلاش‌های متخصصین کشورمان در وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح بصورت کاملا بومی طراحی و تولید شده است.

سامانه موشکی s۲۰۰
سامانه موشکی راهبردی بلند پدافند هوایی s۲۰۰ جهت مقابله با انواع موشک‌های بالستیک و هدایت شونده و اهداف پرنده در ارتفاع بالا که به همت متخصصین داخلی و دانشمندان پدافند هوایی ارتش و متناسب با تکنولوژی روز دنیا بهینه سازی گردیده است.

سامانه موشکی دماوند
سامانه موشکی پدافند هوایی دور برد و راهبردی جهت رهگیری و انهدام انواع هواپیما، موشک‌های کروز و بالستیک بکار می‌رود.

سامانه موشکی yz-۳
سامانه موشکی yz-۳ ارتفاع کم با قابلیت درگیری با انواع اهداف متخاصم خاصه پرنده‌های بدون سرنشین که توسط متخصصین صنایع داخلی کشور طراحی و تولید شده است.

رادار کاوش
سامانه راداری مراقبتی صد در صد بومی برای پایش و کشف اهداف علی الخصوص ریز پرنده‌ها

سامانه راداری نبو
سامانه راداری مراقبتی نبو جهت کشف، مراقبت و رصد هوایی که به دست تلاشگران توانمند نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتقاء یافته است.

سامانه خاتم
سامانه بومی کنترل آتش توپخانه‌ای خاتم، با قابلیت انهدام پرنده‌های مهاجم در ارتفاع پست

جنگ افزار ۳۵ میلی متری
توپ ۳۵ میلی متری بهینه شده اورلیکن توسط متخصصان جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش با قابلیت لینک با سامانه‌های الکترو اپتیک جهت تامین پوشش پدافند هوایی ارتفاع پایین

سامانه موشکی مجید
سامانه موشکی کاملا چابک و متحرک شهید مجید طراحی شده توسط صنایع داخلی با قابلیت مقابله با انواع اهداف ارتفاع پایین علی الخصوص موشک‌های کروز

سامانه موشکی بهینه شده حائل
سامانه توپخانه‌ای ارتفاع پایین متحرک کاملا متحرک به منظور مقابله با انواع پرنده‌های بدون سرنشین و هدف‌های پرنده در ارتفاع کم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سامانه عاشورا ایلنت
اولین سامانه کاملا بومی رصد و پایش اطلاعات سیگنالی

سامانه تروپو ارتباطی
سامانه استرا تژیک و بومی تروپو اسکتر تاکتیکی بمنظور تامین و برقراری ارتباطات برد بلند یگان‌های عملیاتی با مراکز حساس فرماندهی و کنترل

سامانه جنگ نوین DSM-۵۰۰۰
سامانه رفع آلودگی صد در صد بومی که توانایی رفع آلودگی انواع عوامل شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای از تمام سطوح و نفرات را داراست.

سامانه صادق- تاکتیکی صادق ۳
سامانه کاملا پسیو که بدون انتشار امواج راداری، با قابلیت پایش منطقه تحت مسئولیت و کشف و شناسایی انواع هواگرد‌ها

پهپاد آرش
پهباد انتحاری برد بلند با قابلیت پرتاب از CAN
 
پهپاد VSTT و پهپاد ناصر
پهپاد‌های پرسرعت ارزیاب سامانه‌های پدافندی ارتفاع بالا
 
پهپاد کرار
پهپاد کرار سرعت بالا جهت رهگیری و اسکرامبل هوایی
 
پهپاد مهاجر ۴B
پهپاد جمع آوری اطلاعات الکترونیکی و مراقبت هوایی مهاجر ۴B
 
پهپاد کرار و کیان ۲
پهپاد‌های ارزیاب سامانه‌های پدافندی

پهپاد کیان ۱ و ۱۰ شهریور
پهپاد‌های ارزیاب سامانه‌های پدافندی در برد کوتاه

سامانه‌های بهداشت و درمان
کابین‌های متحرک سامانه‌های بهداشت و درمان جهت ارائه خدمات پزشکی و با قابلیت بهره برداری تاکتیکی در شرایط بحرانی و امدادرسانی به پرسنل عملیاتی در صحنه نبرد و همچنین کمک رسانی به آحاد مردم در حوادث طبیعی
 

برچسب ها: ارتش ایران رژه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *