رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

ظرفیت ۲۸ بیمارستان ثابت در ۲۵ استان در خدمت بیماران کرونایی

15:50 - 29 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۷۹۰
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
رئیس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش گفت: ارتش دارای ۲۸ بیمارستان ثابت در ۲۵ استان است که ظرفیت آن‌ها را در اختیار درمان بیماران کرونایی قرار داده است.
- امیر سرتیپ دوم بهزاد موذنی در خصوص اقدامات ارتش برای مقابله با بیماری کرونا  با بیان اینکه در ۱۴ ماه گذشته و از زمان شروع شیوع کرونا، رزمندگان ارتشی به عنوان مدافعان سلامت پا به پای همکاران خود در وزارت بهداشت با تمام توان تلاش می‌کنند، گفت: ارتش دارای ۲۸ بیمارستان ثابت در ۲۵ استان است که ظرفیت آن‌ها را در اختیار درمان بیماران کرونایی قرار داده است.

وی به دیگر اقدامات ارتش اشاره و بیان کرد: ارتش اقدام به احداث ایستگاه‌های غربالگری و شرکت در طرح شهید سردار سلیمانی کرده است و کماکان در این زمینه مشغول انجام وظیفه است. ارتش با برپایی بیمارستان‌های صحرایی بنا به نیاز در شهر‌های مختلف در مقاطع گوناگون، به روند درمان و مقابله با بیماری کرونا کمک کرده است.

رئیس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش افزود: چهارم فروردین سال گذشته بزرگ‌ترین نقاهتگاه کشور با دو هزار تخت خواب در نمایشگاه بین المللی تهران توسط ارتش احداث شد. همچنین بنا به نیاز بیمارستان‌های صحرایی در شیراز، مشهد، خرم آباد، رشت و قزوین توسط ارتش احداث شد.

وی با تصریح بر اینکه ارتش در تمام موج‌های کرونا به ویژه در موج چهارم بیمارستان‌های خود را برای درمان کرونا اختصاص داده است، تصریح کرد: بنا به نیاز در حال حاضر در شیراز یک بیمارستان پشتیبان برپا کرده ایم که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شرایط و در ورزشگاه شهید دستغیب پذیرای بیماران کرونایی است. در قزوین نیز بیمارستان صحرایی برپا شده است.

مؤذنی اظهار داشت: تمامی بیمارستان‌های ثابت ارتش در حوزه غربالگری و درمان آماده خدمت رسانی است. تمام کارکنان درمانی و نیرو‌های پشتیبانی رزمی در حال ارائه خدمات درمانی هستند.
 
 


برچسب ها: ارتش

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *