پیوس: گفته بودم نوبت گلزنی مغانلو است/ خلیل‌زاده کار سختی برای بازگشت به پرسپولیس دارد

8:45 - 30 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۷۳۸
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: قبل بازی هم الریان اعلام کردم امروز، روز مغانلو است. اما در نیمه اول مغانلو به کناره‌ها نزدیک می‌شد که برای این مهاجم خوب نبود.

فرشاد پیوس در گفت‌وگو با میزان، در خصوص پیروزی پرسپولیس مقابل الریان قطر در بازی دوم لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: پرسپولیس دو نیمه متفاوت را تجربه کرد و در هر نیمه شرایط خاص خودش را داشت. در نیمه اول براهیمی (شماره هشت الریان) هر کاری داخل زمین خواست انجام داد. شوت، ارسال و کارایی‌اش را به نمایش گذاشت و متاسفانه موقعیت آنها بیشتر بود. سعی پرسپولیس بر این بود که با توجه به شرجی بودن هوا، کل فضای زمین را پوشش بدهد و با مالکیت توپ، حریف را خسته کند. این تفکر، تدبیر هوشمندانه‌ای بود؛ اما دریافت گل در نیمه اول کمی ناخوشایند بود. 

وی افزود: در نیمه دوم برنامه‌های پرسپولیس جواب داد و با کارهای ترکیبی، دوندگی و سخت‌کوشی حریف را زمین‌گیر کردند. به نظرم سخت‌کوشی مسئله بسیار مهمی بود که در نیمه دوم از سرخ‌پوشان شاهد بودیم. اگر مانند نیمه دوم بازی الریان، لیگ قهرمانان را ادامه بدهیم نتیجه دلخواه به دست می‌آید و شاهد تیم رویایی پرسپولیس خواهیم بود.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در رابطه با عملکرد شهریار مغانلو گفت: قبل از بازی الریان گفته بودم روز، روز مغانلو است. اما در نیمه اول مغانلو به کناره‌ها نزدیک می‌شد که برای این مهاجم خوب نبود. به او قبلاً هم گفتم داخل باکس محوطه هجده قدم توپ بگیرد و دنبال گلزنی باشد. مغانلو در محوطه هجده قدم کارایی خودش را بیشتر نشان می‌دهد.

بازیکن سال‌های دور پرسپولیس درباره عیسی آل‌کثیر عنوان کرد: آل‌کثیر باید صبور باشد تا موقعیت‌های بیشتری برای بازی کردن داشته باشد. البته تعویض او و سرلک در جریان بازی تیم خیلی تاثیر گذاشت و آنها توانمندی خود را نشان دادند؛ اما آل‌کثیر به مرور زمان باید بدنش را آماده مسابقات کند تا به ترکیب اصلی پرسپولیس برسد. به نظرم گل‌محمدی در آینده می‌تواند هر دو مهاجم را کنار هم به کار بگیرد. چون با دو مهاجم پرسپولیس درگیرانه‌تر می‌تواند به میدان برود و به خاطر حضور بازیکنانی مانند ترابی، امیری، پهلوان، عالیشاه و نعمتی موقعیت برای استفاده از ارسال‌های کناری بیشتر است. 

پیوس درباره دفاع تیم پرسپولیس گفت: دفاع تیم تمرکز خوبی نداشت. مدافعان در بعضی از صحنه‌ها، بازی احساسی را به نمایش گذاشتند. اگر مدافعان در بازی‌های بعدی با اعتماد به نفس به میدان بروند، پرسپولیس با کمترین گل‌خورده لیگ قهرمانان آسیا را به پایان می‌رساند.

وی درباره تقابل خلیل‌زاده با پرسپولیس تصریح کرد: شجاع خلیل‌زاده بازی خوبی را به نمایش گذاشت و خیلی خوب بازی کرد. به نظرم خلیل‌زاده یک سر و گردن از بقیه هم‌تیمی‌هایش بالاتر بود. این مدافع برای پرسپولیس خیلی زحمت کشیده است و امیدوارم در ادامه کارش موفق باشد. اگر در انتهای فصل بخواهد به لیگ ایران بازگردد، کار سختی در پیش دارد. چون سید جلال حسینی و محمد حسین کنعانی‌زادگان نمایش خوبی دارند و بازگشت شجاع به ترکیب اصلی کار خیلی سختی است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *