خان‌محمدی: پرسپولیس مقابل الریان منطقی بازی کرد/ در آینده از مغانلو بیشتر می‌شنوید

15:21 - 30 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۷۱۶
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: در نیمه دوم با عملکرد خوب نفرات هجومی پرسپولیس، عملکرد خلیل‌زاده تحت شعاع قرار گرفت و توانش را از دست داد.

حسن خان‌محمدی در گفت‌وگو با میزان، در خصوص پیروزی پرسپولیس مقابل الریان قطر در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: در این بازی پرسپولیس منطقی بازی کرد و به خوبی موقعیت ایجاد کرد. البته قبول دارم که پرسپولیس نیمه‌دوم متفاوتی را تجربه کرد و کادرفنی با تعویض‌های خوبش جریان بازی را تغییر داد. در این بازی مثلث کمال کامیابی‌نیا، امید عالیشاه و شهریار مغانلو فراتر از انتظار ظاهر شدند. سیامک نعمتی هم قابلیت اضافه شدن به مثلث بازیکنان خوب پرسپولیس را داشت؛ اما این سه بازیکن بازی بهتری را به نمایش گذاشتند.

وی درباره عملکرد شهریار مغانلو مقابل الریان گفت: مغانلو به تازگی به جمع شاگردان گل‌محمدی اضافه شده است و  برای کسب هماهنگی لازم کمی به زمان احتیاج دارد. با این همه مغانلو نشان داد مهاجم باهوشی است و چرخش‌های فوق العاده‌ای دارد. یکی از دلایلی که مغانلو در نیمه دوم موفق‌تر عمل کرد نزدیکی‌اش به محوطه هجده قدم نزدیک بود. مغانلو به این خاطر که مهاجم نوک تیم پرسپولیس است، داخل محوطه جریمه بهتر عمل می‌کند. هافبک‌های پرسپولیس باید سعی کنند مغانلو را داخل محوطه جریمه صاحب موقعیت کنند. از شهریار مغانلو در آینده بیشتر خواهید شنید.

خان‌محمدی با اشاره به صحنه گل الریان قطر تصریح کرد: الریان تیم دست‌ و پا بسته‌ای نیست. آنها از ناهماهنگی  بازیکنان پرسپولیس نهایت استفاده را بردند. در ضربه‌های ایستگاهی به این شکل، دو راه وجود دارد: پوشش فضا یا یارگیری. در فوتبال روز دنیا روی یارگیری در ضربات ایستگاهی اقدام می‌کنند. از تیمی مانند پرسپولیس با این سطح تجربه، قد و قواره مناسب انتظار می‌رود به یارگیری مناسب بپردازند و دنبال پوشش منطقه‌ای در ضربات ایستگاهی نروند.

بازیکن سال‌های دور پرسپولیس در رابطه با وضعیت عیسی آل‌کثیر بعد از طی شدن دوران مصدومیت، عنوان کرد: عیسی آل‌کثیر در اوج نزدیک به شش ماه ناجوانمردانه محروم شد و حتی حق تمرین کنار تیم را نداشت. طبیعی است که بازیکن کمی از لحاظ روحی و روانی افت می‌کند. با این شرایط کمی زمان می‌برد تا دوباره با بازیکنان هماهنگ شود. البته ترکیب پرسپولیس این قابلیت را دارد که آل‌کثیر و مغانلو کنار هم بازی کنند.

وی درباره تقابل شجاع خلیل‌زاده و پرسپولیس گفت: شجاع خلیل‌زاده یکی از بهترین مدافعان ایران است و در نیمه اول بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشت. در نیمه دوم با عملکرد خوب نفرات هجومی پرسپولیس، عملکرد خلیل‌زاده تحت شعاع قرار گرفت و این بازیکن نتوانست  بازی خوبی انجام دهد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *