تعیین تکلیف ۶۰ پرونده معوق و مسن در دادسرای ناحیه ۸ تهران

11:32 - 29 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۶۷۸
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۸ تهران از تعیین تکلیف ۶۰ پرونده معوق و مسن خبر داد و گفت: آمار پرونده‌های وارده به این دادسرا تا پایان بهمن سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۸ به میزان ۳۲ درصد کاهش یافته است.
- عباس فرزادنیا، معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۸ تهران در تشریح رئوس عملکرد آن دادسرا در سال ۱۳۹۹، از رشد چشمگیر شاخص‌های عملکرد حوزه تحت مدیریت خود در زمینه کاهش اطاله دادرسی، مدیریت پرونده‌های قضایی، مقابله با آسیب‌های اجتماعی و حفظ حقوق عامه خبر داد و گفت: آمار پرونده‌های وارده به این دادسرا تا پایان بهمن سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۸ به میزان ۳۲ درصد کاهش یافته است.

به گفته سرپرست دادسرای ناحیه ۸، در بهمن ماه سال گذشته با تشکیل دو کمیته رفع اطاله دادرسی، تعداد ۶۰ پرونده معوق و مسن در آن دادسرا بررسی و تعیین تکلیف شده است.

وی اضافه کرد: در راستای تقویت عملکرد دادسرا در حوزه دفاع از کیفرخواست و اعتراض به آراء، در بهمن ماه سال گذشته ۱۱ مورد اعتراض به آراء محاکم ثبت شد و ۱۶ فقره دفاع از کیفرخواست در محاکم صورت پذیرفت.

فرزادنیا، یکی از راه‌های مهم کاهش ورودی دادسرا‌ها را طبق بخشنامه رئیس قوه قضاییه استفاده از ظرفیت شورا‌های حل اختلاف و عدم ارجاع پرونده‌های مربوط به جرایم قابل گذشت به دادسرا عنوان کرد و افزود: در همین راستا علاوه بر فعالیت شعبه صلحی ۳۰۱۹ شورای حل اختلاف از ابتدای تیرماه سال گذشته، شعب دوم و سوم صلحی مجتمع شماره ۳۰ شورای حل اختلاف هم از ابتدای اسفندماه در دادسرا مستقر و واحد‌های اداری مورد نیاز تجهیز شده است.
 
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *