ضرورت فعال کردن کمیته‌های صلح و سازش با اولویت پرونده‌های حقوقی

10:02 - 29 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۶۰۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب کرمان گفت: فعال کردن کمیته‌های صلح و سازش با اولویت پرونده‌های حقوقی ضرورت دارد.
- حجت الاسلام والمسلمین محمدامیر ابراهیمی، رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب کرمان در دیدار با مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه ثارالله استان کرمان بر همکاری و تعامل بیش از پیش بسیج حقوقدانان با مجموعه دادگستری تاکید کرد.

وی تصریح کرد: لازم است که بسیج حقوقدانان نسبت به فعال کردن کمیته‌های صلح و سازش با اولویت پرونده‌های حقوقی و خانواده در راستای تدابیر ریاست قوه قضاییه تلاش کند و این امر مهم با استفاده از تجربیات افراد خبره و الگو برداری از سیره ائمه اطهار شدنی و اثر گذار است.

این مقام قضایی با بیان اینکه اقدامات سازمان بسیج حقوقدانان موجب خیر برکت و جلب رضایتمندی عمومی شده و باید اطلاع رسانی لازم در این زمینه به جامعه ارائه شود، گفت: این اقدامات مهم از جمله آزادسازی زندانیان جرائم مالی غیر عمد باعث ایجاد بارقه امید در دل مردم شده و تاثیرات خوبی در پی داشته است. باید تلاش شود خیرین به این سمت و سو هدایت شوند و خودشان با طلبکاران وارد مذاکره شوند و بستر را برای بسیج حقوقدانان فراهم نمایند.

حجت الاسلام ابراهیمی همچنین بر سرعت بخشیدن به حمایت قضایی و ارائه مشاوره حقوقی بصورت منظم با بکارگیری از ظرفیت کانون وکلای دادگستری تاکید کرد.
 

در پایان سرهنگ رفیعی، مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه ثارالله استان کرمان ضمن تبریک ماه مبارک رمضان آمادگی خود را در راستای تحقق سند تحول قضایی اعلام کرد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *