ابتکار دستگاه قضایی یزد به منظور حل مشکلات تولیدکنندگان، صنعتگران و جامعه کارگری

14:55 - 28 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۴۲۴
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: مقرر است یک مقام قضایی و یک وکیل با حضور مستمر در شهرک صنعتی نسبت به بررسی مسائل و حل و فصل مشکلات تولیدکنندگان، صنعتگران و جامعه کارگری با رویکرد تحقق شعار سال اهتمام ویژه داشته باشند.
- غلامعلی دهشیری، رئیس کل دادگستری استان یزد در اولین نشست ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یزد در سال جاری اظهار کرد: یکی از اقدامات تحولی در دستگاه قضا استان یزد برای پشتیبانی از تولید و مانع زدایی‌ها، حضور یک نماینده از این دستگاه در شهرک صنعتی و ارتباط مستمر مقام قضایی برای رصد مسائل و چالش‌های حوزه تولید و ارتباط مستقیم با واحد‌های تولیدی است.

رئیس کل دادگستری استان یزد خاطرنشان کرد: در کنار نماینده دستگاه قضایی در شهرک صنعتی، یک وکیل نیز از کانون وکلای رسمی دادگستری نیز همکاری و حضور دارد تا به امور مرتبط و ارائه مشاوره رایگان به واحد‌های تولیدی بپردازد.

وی تصریح کرد: مانع زدایی از تولید یعنی اینکه ما فعال باشیم و منتظر حضور صنعتگر و تولید کننده در دستگاه عدلیه نباشیم؛ بلکه با حضور نماینده قوه قضاییه در بین تولیدکنندگان و صنعتگران، چالش‌های تولید و کارآفرینی را بیابیم و برای رفع موانع پیگیری مستمر و فعال داشته باشیم.

دهشیری، تولیدکنندگان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران را سرداران جنگ اقتصادی ذکر کرد و بیان داشت: دستگاه قضایی تمام‌قد در پشتیبانی از سرداران جنگ اقتصادی در میدان عمل حاضر خواهد بود تا در صورت لزوم پشتیبانی و مانع زدایی انجام شود و جهش تولید شکل گیرد و شعار سال محقق شود.

رئیس کل دادگستری استان یزد در ادامه اظهار کرد: در این رابطه در کنار ارتباط با اربابان صنایع با بدنه واحد‌های تولیدی و جامعه میانی و کارگری نیز ارتباط برقرار خواهد شد تا مسائل و مشکلات برای مانع زدایی از تولید از آن قشر نیز رصد و پیگیری شود.

وی با اشاره به ۱۵ عنوان قانون اختصاصی مستقیم و غیرمستقیم در حوزه حمایت از تولید، ابراز داشت: قوانین خاص و خوبی در حوزه حمایت از تولید تصویب‌شده که باید توسط یک تیم تخصصی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته تا بتوان از تمام ظرفیت‌های قانونی برای حمایت از تولید و پشتیبانی و مانع زدایی از تولید استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: با اهتمام به مسئله حمایت از تولید و تعامل سازنده بین دستگاه‌های قضایی، اجرایی، انتظامی، اطلاعاتی، امنیتی و تشکل‌های بخش خصوصی دو سال پیاپی استان یزد به‌عنوان بهشت سرمایه‌گذاری از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس معرفی شده است؛ لذا جا دارد برای حفظ و ارتقاء وضعیت موجود باز هم بر تعاملات سازنده افزود.

بیشتر بخوانید:

در اولین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزد در سال جاری به موضوع و مشکلات ۵ کارخانه و واحد‌های تولیدی و صنعتی رسیدگی شد که امکان به‌کارگیری و اشتغال برای بیش‌از یک هزار نفر به طور مستقیم و ۳ هزار نفر غیرمستقیم در آینده مهیا و فراهم خواهد شد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *