ملاقات مقامات قضایی زنجان با بیش از ۱۴ هزار مراجعه کننده در سال گذشته

15:07 - 28 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۳۷۱
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان زنجان از ملاقات مقامات قضایی این استان با بیش از ۱۴ هزار مراجعه کننده در سال گذشته خبر داد و بر ضرورت ارتباط مستمر با جامعه نخبگان و سازمان‌های مردم نهاد برای بهره گیری از نظرات و دیدگاه‌های سازنده تاکید کرد.
- حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی در دیدار با جمعی از نخبگان و سازمان‌های مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت که در دفتر رئیس کل دادگستری استان زنجان برگزار شد به اهتمام جدی دستگاه قضایی بر ارتباط مستمر و بهره گیری از دیدگاه و نظرات سازنده این صنوف در جهت مبارزه با فساد، احقاق حقوق عامه تاکید کرد.

وی از ملاقات مقامات قضایی این استان با بیش از ۱۴ هزار مراجعه کننده در سال گذشته خبر داد و افزود: رویکرد مطالبه گری نخبگان و سازمان‌های مردم نهاد از مسئولان و ارائه نظرات و پیشنهادت برکات زیادی برای در جهت حل مشکلات مردم و جامعه داشته است.

رئیس شورای قضایی استان زنجان ادامه داد: هر کجا ما از نظرات و دیدگاه‌های نخبگان و سازمان‌های مردمی در اداره امور استفاده کردیم موفق عمل کردیم و در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی یکی از ارکان مهم که در کنار رهبری امام راحل نقش مهم و اثر گذاری داشت همین مردم بودند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان از بین بردن فاصله میان مردم ومسئولان را برای ارائه خدمت به مردم را از رویکرد مهم دستگاه قضایی برشمرد و تاکید کرد: همه مسئولان باید به این رویکرد توجه و اهتمام داشته باشند در همین راستا ما در سال ۹۹ حدود ۱۴۴۷۰ ملاقات مردمی داشتیم که اقدام ارزشمندی بود.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی با بیان اینکه مبارزه با فساد از اولویت‌های اصلی قوه قضاییه در دوره تحول است، اظهار کرد: فساد موجب بی اعتباری و پدیده‌ای زشت است و از هیچ فردی خصوصا از افراد حقوقی پذیرفتنی نیست و در این راستا فرمان ۸ ماده‌ای رهبری در خصوص مبارزه با فساد چند سالی است که مسئولان را در جهت مبارزه بیش از پیش با فساد سوق می‌دهد که این امر نیز در آموزه‌های دینی مورد تأکید قرار گرفته شده است.

وی گفت: در حوزه مبارزه با فساد تحصیل اطلاعات دقیق و مستندات مهم است؛ چرا که اقدامات و مبارزه با فساد اگر مستندات و اطلاعات دقیق شد حجت برای آن مسئول تمام می شود.
بیشتر بخوانید:
رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه در اجرای سیاست‌های قوه قضاییه، دستگاه قضایی استان زنجان در ۱۴ شاخص جزء ۶ استان اول است، اظهار کرد: با همه این اوصاف با شرایط مطلوب فاصله داریم و باید به سمت مدینه فاضله که هدف است حرکت کنیم و تلاش بیش از پیش داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در حوزه برخورد با فساد، دستگاه قضایی استان زنجان اقدامات بسیار خوب و به موقع انجام داده است که از جمله آن‌ها پرونده شهرداری‌ها و بر خی از اعضای شورای شهر زنجان و تعدادی از شهرستان‌ها و موضوع گاوازنگ است.

در ابتدای این دیدار صمیمی که به مدت ۵ ساعت بطول انجامید مهدیخانی مسئول دفتر سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت و اعضای حاضر در جلسه ضمن تقدیر از اقدامات ارزشمند قوه قضاییه و دستگاه قضایی استان زنجان در مبارزه با فساد و احقاق حقوق عامه به بیان مشکلات استان زنجان در حوزه‌های مختلف پرداختند و خواستار ورود جدی دستگاه عدلیه برای برخورد با افراد فاسد و برخی سازمان‌ها شدند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *