اتصال ۱۰۰ نقطه از مجتمع‌های قضائی استان کرمانشاه به دادرسی الکترونیک

9:59 - 28 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۲۹۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از اتصال ۱۰۰ نقطه از مجتمع‌های قضائی دادگستری استان کرمانشاه به دادرسی الکترونیک خبر داد.
- توسلی‌زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با بیان اینکه  قبل از شروع طرح پایش و غربالگری زندانیان تنها سه نقطه اتصال با زندان وجود داشت و دادرسی الکترونیک تنها در این سه محل ممکن بود گفت: بنا بر تاکیدی که بر این موضوع و راه اندازی دادرسی به صورت الکترونیک برای زندانیان وجود داشت، با همکاری معاونت آمار و فناوری قوه قضائیه و با استفاده از اعتبارات استانی این سه نقطه اتصال به ۱۰۰ نقطه ارتقا یافت.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه یادآور شد: با توجه به شرایط حاکم بر کشور از لحاظ بیماری کرونا و نیز برخی مشکلات برای جابجایی زندانیان، این امر سبب می‌شود مشکلات زندانیان کمتر شده و نیاز به حضور زندانیان در محل دادگاه نیست. بعلاوه کمک می‌کند تسریع در رسیدگی‌ها در امور زندانیان افزایش یابد.

لازم به ذکر است با دادرسی الکترونیکی محدودیت‌های زمانی و مکانی به طرز شگرفی کاهش می‌یابد. کاهش هزینه‌های سیستم قضایی، افزایش سرعت انجام کارها، انسجام در مجموعه اطلاعات سیستم قضایی، افزایش امنیت قضایی و اداری از دیگر دستاورد‌های دادرسی الکترونیکی است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *