آمادگی اتصال واحد شماره ۴ بخاری نیروگاه شهید رجایی قزوین به شبکه سراسری برق

14:11 - 27 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۱۷۳
دسته بندی: اقتصاد ، انرژی
براساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو واحد شماره ۴ بخاری نیروگاه شهید رجایی قزوین پس از اتمام فعالیت‌های تعمیراتی، آماده اتصال به شبکه سراسری برق کشور شد.

- طبق اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، واحد شماره ۴ بخاری نیروگاه شهید رجایی قزوین پس از اتمام فعالیت‌های تعمیراتی، آماده اتصال به شبکه سراسری برق کشور شد.

در فرآیند تعمیرات بازدید دوره‌ای واحد شماره ۴ بخاری با توان نامی ۲۵۰ مگاوات، متخصصان امور تعمیرات الکتریک این نیروگاه با انجام بازدیدها، اجرای انواع تست‌ها و تعمیرات تجهیزات الکتریکی، در آماده سازی این واحد برای تولید برق پایدار به‌ویژه در ایام پیک تابستان، مشارکت داشته‌اند.

بر اساس این گزارش، بازدید و سرویس بریکر‌های واحد، پانل‌های واقع در رله روم به همراه اجرای تست‌های مربوط به رله‌های حفاظتی این تجهیزات، از جمله فعالیت‌های تعمیراتی انجام شده در این واحد است.

بازدید از الکتروموتور‌های ۴۰۰ کیلوولت، الکتروموتور‌های واقع در اتاقک توربین و ... نیز از برنامه‌های تعمیراتی این واحد بود که از سوی متخصصان امور الکتریک نیروگاه بخار انجام شد.

با پایان تعمیرات بازدید دوره‌ای واحد شماره ۴ بخاری نیروگاه شهید رجایی قزوین، ۲۵۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق شبکه سراسری افزوده می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *