رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

برگزاری اولین نشست ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری خراسان شمالی در سال ۱۴۰۰

12:33 - 27 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۱۰۲
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
اولین نشست ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری کل استان در سال ۱۴۰۰ به ریاست حجت الإسلام والمسلمین جعفری، رئیس کل دادگستری استان برگزارشد.
- حجت الإسلام والمسلمین جعفری، رئیس کل دادگستری خراسان شمالی؛ بررسی راهکار‌های مؤثر در راستای تحقق شعار سال و اجرای منویات مقام معظم رهبری در راستای حمایت و پشتیبانی از تولید و رفع موانع آن، ارزیابی گزارش‌های میدانی دستگاه‌های عضو ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از روند قیمت‌ها در بازار و بررسی نحوه اعمال اقدامات نظارتی در راستای تنظیم بازار کالا‌های اساسی و همچنین انتقاد از عملکرد برخی بانک‌های خصوصی در استان در خصوص عدم پشتیبانی لازم از تولید، از مهمترین محور‌های مورد بحث در این نشست بود.

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی از تمام ظرفیت‌های موجود در تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری استفاده خواهد کرد، به کلیه مراجع و مدیرانی که از اجرای مقررات و نیز مصوبات قانونی مرتبط با حوزه حمایت از تولید تخطی می‌نمایند هشدار داد.

وی همچنین بر ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌های بانکی در امر تولید و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اشاره و ضمن انتقاد از سهم ناچیز بانک‌های خصوصی در زمینه حمایت از تولید، از مدیران این بانک‌ها خواست تا نقش بیشتری در کمک به واحد‌های تولیدی ایفاء نمایند.

حجت الاسلام جعفری همچنین افزود: انطباق برنامه‌ها و عملکرد بانک‌ها با سازوکار‌های قانونی به ویژه بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های بانک مرکزی ضروری است لذا دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان می‌بایست ضمن نظارت جدی بر این موضوع، در صورت عدم رعایت ضوابط و مقررات و نیز عدم تمکین بانک‌ها از مصوبات ستاد استانی و نیز کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، وفق مقررات و قاطعانه برخورد و تعقیب قضایی مسئولین و مدیران ذیربط را در دستور کار قرار دهند.

رئیس ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با انتقاد از وضعیت نابسامان در قیمت گذاری و عرضه گوشت قرمز و فراز و نشیب در تامین گوشت مرغ مورد نیاز استان، تشکیل صف‌های طولانی و تجمع در مقابل نانوایی‌ها و کمبود نان را غیر قابل قبول دانست و تاکید کرد؛ مدیران اجرایی ذیربط باید در اسرع وقت چاره اندیشی کنند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *