رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

آخرین گفت‌وگوی «محمدعلی کشاورز»: همیشه مادرم را کنارم حس می‌کنم

13:33 - 26 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۶۹۹۲
بازیگر فیلم مادر گفت: مادر یکی از با ارزش‌ترین موجودات بر روی زمین است به همین دلیل خیلی خوب است که جشنواره‌ای به صورت مستقل برای مادر برپا می‌شود، زیرا تا به امروز به ندرت فعالیت فرهنگی آن هم به صورت تخصصی برای مادر صورت گرفته است.

محمدعلی کشاورز در آخرین گفت‌وگوی خود با ، پیرامون جایگاه «مادر» گفت: مادر یکی از باارزش‌ترین موجودات بر روی زمین است به همین دلیل خیلی خوب است که جشنواره‌ای به صورت مستقل برای مادر برپا می‌شود، زیرا تا به امروز به ندرت فعالیت فرهنگی آن هم به صورت تخصصی برای مادر صورت گرفته است.

وی ادامه داد: جایگاه مادر آنقدر بالا است که هرچه برای آن انجام دهیم باز هم کم است. با اینکه سالهاست مادرم از دنیا رفته است، اما همیشه او را در کنار خودم حس می‌کنم و همه جا با من است.

https://www.mizanonline.com/fileshttps://www.mizan.news/news/1395/11/3/965993_449.jpg

کشاورز بیان کرد: تا به امروز فیلم‌ها و سریال‌های زیادی با موضوع مادر ساخته شده است، اما هیچ کدام مانند فیلم «مادر» علی حاتمی ماندگار نشده است، زیرا با توجه به اینکه علی حاتمی مادر خود را ندیده بود و خودش این غم را کشیده بود می‌دانست که چگونه باید به این موضوع بپردازد.

وی ادامه داد: تا به امروز هیچ کارگردانی مانند علی حاتمی ندیدم و فکر نمی‌کنم دیگر در سینمای ایران کارگردانی مانند او بیاید. مرحوم حاتمی از نظر فرهنگ و ادب شاخص بود و فیلم‌هایی که ساخته است خود گویای این مساله است.

پدرسالار سینما و تلویزیون ایران درگذشت

کشاورز اظهار کرد: علی حاتمی زود از بین ما رفت، اما فیلمی ساخت که در تمام طول تاریخ سینمای ایران ماندگار شد و با ساخت فیلم «مادر» خودش هم ماندگار شد.

بازیگر نقش محمد ابراهیم در فیلم «مادر» افزود: برای من باعث افتخار است که توانستم در فیلم علی حاتمی ایفای نقش کنم. محمدابراهیم در این فیلم فرزندی بود که نمی‌توانست احساسات عاطفی اش را نسبت به مادرش بروز دهد، اما مادرش را خیلی دوست داشت و به او عشق می‌ورزید.

وی اضافه کرد: نقش من در فیلم مادر فرزندی بود که نسبت به فرزندان دیگر عاصی و سرکش بود، اما با اینحال می‌خواستم نشان بدهم که شخصیت مادر آنقدر والا و قداست دارد که هر فرزندی با هر نوع تربیت و رفتاری به او عشق می‌ورزد.

وی در خصوص وضعیت سینمای امروز ایران گفت: من حتی تلویزیون هم ندارم و بیشتر مطالعه می‌کنم چه برسد به این که بخواهم به سینما بروم، اما آنچه که از دوستان می‌شنوم سینما حال خوبی ندارد.

پدر سالار تلویزیون ایران امروز ۸۸ ساله شد/هزار دستان سینمای ایران از مادر تا شعبون بی‌مخ+عکس////////////////////یکشنبه

وی به جوانان علاقه‌مند به عرصه بازیگری اشاره کرد و گفت: یک جوان اگر به عرصه بازیگری علاقه دارد و می‌خواهد وارد این عرصه شود باید کشور خود و فرهنگ اصیل کشور خود را به خوبی بشناسد، باید لهجه‌ها، نوع زندگی و جای جای کشورش را بشناسد و درباره آن مطالعه کند تا بتواند در کار خود ماندگار شود.

محمد ابراهیم فیلم مادر تصریح کرد: متاسفانه این روزها شاهد این هستیم که بسیاری از تهیه کنندگان سینما بدون هیچ ضابطه ای فقط با پول و بسنده کردن به ظاهر و زیبایی، جوانان را وارد عرصه سینما می کنند و با این کار هم به جوانان و هم به عرصه سینما لطمه وارد می کنند.

کشاورز خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم سینمایی با بازیگران ماندگار داشته باشیم باید کارشناسانه عمل کنیم نه اینکه فقط به فکر ساخت یک فیلم باشیم و بس.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *