«نخل و نارنج» به هفتاد هزارمین نسخه خود رسید

12:05 - 26 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۶۹۷۰
هنوز از انتشار کتاب نخل و نارنج دو سال نگذشته است که این کتاب به هفتادهزارمین نسخه خود رسید. این اتفاق مبارک در حالی رخ داد که درهمین ایام نویسنده این کتاب، عنوان چهره برگزیده هنر انقلاب را دریافت کرد.

- هنوز از انتشار کتاب نخل و نارنج دو سال نگذشته است که این کتاب به هفتادهزارمین نسخه خود رسید. این اتفاق مبارک در حالی رخ داد که درهمین ایام نویسنده این کتاب، عنوان چهره برگزیده هنر انقلاب را دریافت کرد. کتابی که کتاب جمکران آن را به چاپ رسانده و در آن وحید یامین پور به سراغ زندگی نامه یکی از اثر بخش‌ترین و شاگرد پرورترین علمای جهان تشیع، شیخ اعظم شیخ مرتضی انصاری پرداخت.

قلم روان و شیوا، روایت گری کم نظیر و شخصیت پردازی هنرمندانه وحید یامین در اولین اثر داستانی خود، نظر مخاطبان و منقدان را به خود جلب کرد. حالا بعد از تنها نزدیک به دو سال، کتاب جمکران، هفتاد هزارمین نسخه نخل و نارنج را روانه بازار نشر کرد. به همین مناسبت به سراغ فرهیختگان و نخبگانی رفتیم که در خصوص کتاب نخل و نارنج سخن گفته اند.

توجه و تحسین نخل و نارنج توسط مقام معظم رهبری در بازدید از غرفه کتاب جمکران در نمایشگاه کتاب سال ۱۳۹۸، برگ زرینی از توفیق‌های این کتاب است.

یوسف قوچق (نویسنده اهل سنت): چنان جذب این کتاب شدم که تا آن را به پایان نبردم، مطالعه آن را کنار نگذاشتم. آغاز این کتاب باعث کشش و جذب مخاطب می‌شود. در واقع انقلابی در ابتدای این کتاب است.

آیت الله میرباقری: از اول تا آخر «نخل و نارنج» را خواندم. کتاب را که دست گرفتم، زمین نگذاشتم و تا آخر با دقت خواندم. بسیار لطیف بود. لذت بردم.

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/3053305_772.mp4']

رابطه معنویت و فقاهت مسئله مهمی بود که کتاب با دقت آن را توضیح داده بود. دقت در نقل فتاوا از شیخ و صاحب جواهر هم از دیگر لطایف کتاب بود

محمد رضا سنگری (عاشورا پژوه): اگر این کتاب نشر نمی‌شد، بعد شاعری و عرفانی آقای یامین‌پور را هرگز نمی‌دیدیم. شاید بعد از «نخل و نارنج»، با یامین‌پور دیگری شاهد هستیم که در واقع خود پنهان ایشان است.

آغاز این کتاب با یک انفجار شروع می‌شود. کتاب لبریز از ارزش‌هایی است که مطرح می‌شود.

وی با بیان اینکه نویسنده به بیان زندگانی یکی از علمای شهرش یعنی دزفول پرداخته است، افزود: آغاز این کتاب با یک انفجار شروع می‌شود. کتاب لبریز از ارزش‌هایی است که مطرح می‌شود.

صفار هرندی در مراسم رونمایی کتاب نخل و نارنج: حقیقتاً در برابر شخصیت مستحکم، پایدار و لطیفی مانند آقای یامین‌پور باید متواضع بود.

حسین قرایی (شاعر و فعال فرهنگی): در ملکوتی که یامین‌پور در این کتاب سیر می‌کند، در واقع در هوای صبح انقلاب تنفس می‌کشیم.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا زائری: همه ما که در فضای تولید محصول فرهنگی نفس می‌کشیم ناخواسته به آثاری می‌رسیم که با خود می‌گوییم‌ای کاش ما آن اثر را تولید کرده بودیم و کتاب نخل و نارنج بی شک یکی از همین آثار است.

احمد بابایی (شاعر): «نخل و نارنج» چلچراغی روشن در فضای تاریک عادت‌زدگی‌هاست

سعید جلیلی: از جمله نیاز‌های نسل امروز، آشنایی با چهره‌های بزرگی است که علاوه بر آثار علمی، زندگی آن‌ها نیز درس‌آموز است. برادر گرامی آقای وحید یامین‌پور، ظرایفی از حیات شیخ اعظم مرتضی انصاری را در قالب رمان به خوبی به تصویر کشیده است. «نخل و نارنج» شکل‌گیری یک الگوی سترگ را به شما نشان می‌دهد

سید مجیدبنی فاطمه (مداح): این اثر ریشه‌های معنوی و اعتقادی دارد، از شما دعوت می‌کنم برای ساختن لحظه‌های زیبا و آینده‌ای زیباتر، در سایه جلب رضایت حضرت دوست، این کتاب را مطالعه فرمائید.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *