کاهش اضطراب در بزرگسالی با ورزش در کودکی

12:05 - 26 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۶۹۵۵
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد ورزش و رژیم غذایی سالم در دوران کودکی موجب کاهش اضطراب در بزرگسالی می‌شود.
_ فارس به نقل از نوروساینس نوشت: نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، ورزش و رژیم غذایی سالم در دوران کودکی، مغز بزرگتر در بزرگسالان و اضطراب کمتر را تضمین می‌کند.
 
به گفته محققان، بررسی‌ها نشان داد، موش‌هایی که در معرض رژیم غذایی سالم و ورزش مکرر هستند، در بزرگسالی میزان اضطراب کمتری نشان می‌دهند.
 
اگرچه رژیم غذایی و ورزش بطور مداوم به عنوان راه‌هایی برای ارتقا سلامتی توصیه می‌شوند، این مطالعه برای اولین بار است که اثرات ترکیبی طولانی مدت هر دو عامل را در حین کودکی در بزرگسالی می‌سنجد.
 
مارسل کادنی، دانشجوی دکترای فیزیولوژی دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید می‌گوید: «هر زمان که با نگرانی درباره وزن خود به پزشک مراجعه کنید، تقریباً بدون هیچ مشکلی، آن‌ها به شما توصیه می‌کنند که ورزش کنید و کمتر غذا بخورید؛ به همین دلیل جای تعجب است که بیشتر مطالعات فقط به طور جداگانه به رژیم یا ورزش نگاه می‌کنند. در این مطالعه ما می‌خواستیم هر دو را بگنجانیم».
 
محققان تشخیص دادند که ورزش در اوایل زندگی به طور کلی باعث کاهش رفتار‌های اضطرابی در بزرگسالان می‌شود. همچنین منجر به افزایش توده عضلانی و مغزی بزرگسالان شد. وقتی موش‌ها با رژیم‌های غذایی سرشار از چربی تغذیه شدند، نه تنها چاق می‌شوند، بلکه به بزرگسالانی تبدیل می‌شوند که غذا‌های ناسالم را ترجیح می‌دهند.
 
این یافته‌ها اخیراً در مجله «Physiology and Behavior» منتشر شده است.

برچسب ها: اضطراب ورزش

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *