رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

اعلام فهرست مقررات مخّل بیرونی حوزه صمت به هیئت مقررات زدایی

15:24 - 25 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۶۷۷۷
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: فهرست عناوین مجوزها، رویه‌ها و مقررات مخل بیرونی حوزه صنعت، معدن و تجارت و راهکار‌های پیشنهادی اصلاح آن‌ها به وزارت اقتصاد و دارایی جهت طرح در هیئت مقررات زدایی ارسال شد.
_ بنا به اعلام شاتا، سعید زرندی اعلام کرد: فهرست عناوین مجوزها، رویه‌ها و مقررات مخل بیرونی حوزه صنعت، معدن و تجارت و راهکار‌های پیشنهادی اصلاح آن‌ها به وزارت اقتصاد و دارایی جهت طرح در هیئت مقررات زدایی ارسال شد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با عنایت به نامگذاری سال­ جاری و در راستای تحقق شعار مانع ­زدایی از حوزه تولید و در خصوص "لغو مجوز‌های دست­ و پا گیر و تسهیل و تسریع در صدور مجوز‌های ضروری برای فعالان اقتصادی فهرست عناوین مجوزها، رویه­‌ها و مقررات بیرونی (برون دستگاهی) که موجب وقفه و اخلال در صدور مجوز‌های حوزه صنعت، معدن و تجارت شده­ اند جهت طرح در هیئت مقررات­ زدایی ارسال شده است.

وی افزود: این فهرست با همفکری و نظرخواهی از فعالان تولیدی و اقتصادی و تشکل‌های بخش خصوص، خانه‌های صنعت، اتاق بازرگانی و دیگر انجمن‌ها تهیه شده است.

زرندی در ادامه توضیح داد: ۹ مورد در بخش صنعت، ۵ موضوع در بخش معدن و ۵ مورد در بخش صنوف در این لیست به همراه پیشنهاد اصلاح آن دیده شده است.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: این فهرست، موضوعاتی بود که در اختیار هیات مقررات زدایی می‌باشد و سایر موضوعات دیگر برای مانع زدایی در سطوح بالاتر دنبال می‌شود.
 
بیشتر بخوانید:
 

برچسب ها: صمت

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *