ایجاد بیش از ۴۱ هزار شغل جدید در شهرک‌های صنعتی در سال ۱۳۹۹

12:34 - 25 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۶۷۳۵
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از ایجاد ۴۱ هزار و ۵۰۱ شغل جدید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سراسر کشور در سال ۱۳۹۹ خبر داد.
- بنا به اعلام شاتا، علی رسولیان از ایجاد ۴۱ هزار و ۵۰۱ شغل جدید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سراسر کشور در سال ۱۳۹۹ خبر داد و گفت: عمده این مشاغل در زمینه‌های فلزی، شیمیایی، غذایی، آشامیدنی، کانی‌های غیرفلزی، سلولزی، نساجی، خدمات و برق و الکترونیک بوده است.

وی افزود: این میزان اشتغال جدید در مقایسه با سال ۱۳۹۸ رشد ۳۰ درصدی نشان می‌دهد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: مطابق برنامه‌ریزی انجام شده، امسال دستکم سه هزار و ۵۰۰ طرح با اشتغال ۵۵ هزار نفری از محل راه اندازی بنگاه‌های اقتصادی در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

رسولیان درخصوص راه اندازی واحد‌های جدید نیز توضیح داد: فعالان اقتصادی با مراجعه به سامانه "بهین یاب" وزارت صنعت، معدن و تجارت، ابتدا به سراغ واحد‌های راکد و سپس واحد‌هایی می‌روند که به دلیل بدهی تحت تملک بانک‌ها درآمده است و اولویت بازفعال سازی با آن‌هاست و در غیر این صورت مجوز ایجاد واحد‌های جدید داده می‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته چهار هزار و ۵۱۳ هکتار زمین برای فعالیت ۱۰ هزار و ۶۲۷ بنگاه اقتصادی جدید در شهرک‌های صنعتی واگذار شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این آمار در مقایسه با سال ۱۳۹۸ رشد ۸۲ درصدی از نظر زمین واگذار شده و رشد ۸۳ درصدی از نظر تعداد بنگاه‌ها داشته است.

رسولیان افزود: حدود ۱۰ هزار بنگاه اقتصادی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد در شهرک‌های صنعتی وجود دارد که اگر به‌طور متوسط ۲۰ شغل در هریک از آن‌ها ایجاد شود، به اشتغال ۲۰۰ هزار نفری خواهد انجامید.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با داشتن ۸۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۷۸ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فناوری، ۳۸ مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، دو مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم افزاری، ۹۰ هزار و ۷۴ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۴۶ هزار و ۸۲۲ واحد صنعتی و سه هزار و ۷۸ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۴۱ هزار و ۵۵۸ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.
 
 

 

 

برچسب ها: صمت

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *