رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

دانشجویان بین‌الملل سرمایه‌های فرهنگی هستند

17:00 - 24 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۶۵۴۸
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: دانشجویان بین‌الملل سرمایه‌های فرهنگی بزرگی هستند و باید دنبال راه کار عملی برای ایجاد شرایط مطلوب رفاهی و دانشجویی برای این دانشجویان باشیم.

- بنا بر اعلام معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، نشست بررسی مسائل رفاهی، فرهنگی و دانشجویی دانشجویان بین‌الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با حضور دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دکتر علی‌اکبرحق‌دوست معاون آموزشی این وزارتخانه به همراه مدیران مربوطه برگزار شد.

سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در خصوص جایگاه دانشجویان بین‌الملل، اظهار داشت: توجه به جایگاه دانشجویان بین‌الملل در دانشگاه‌های علوم پزشکی بسیار مهم است و باید دنبال راه کار عملی برای ایجاد شرایط مطلوب رفاهی و دانشجویی برای این دسته از دانشجویان باشیم.

وی بر اهمیت شناخت فرهنگ‌ها و انتقال پیشینه فرهنگی ایران به دانشجویان بین‌الملل تاکید و اضافه کرد: این تبادل فرهنگی می‌تواند تاثیرات مثبت بسیار خوبی بر دانشجویان ما بگذارد بنابراین باید از ظرفیت‌های خود مانند فضای خوابگاه‌ها در این مسیر استفاده کنیم، زیرا خوابگاه بهترین موقعیت را برای برنامه ریزی فرهنگی در اختیار ما قرار می‌دهد.

لاری تاکید کرد: حوزه دانشجویان بین‌الملل مقوله مهمی است و نباید مورد غفلت قرار گیرد، باید برنامه ریزی ستادی لازم را در این خصوص داشته باشیم تا بتوانیم زمینه جذب این دسته از دانشجویان را در کشور توسعه دهیم.

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: دانشجویان بین‌الملل سرمایه‌های فرهنگی بزرگی هستند که می‌توانند نتایج مثبت بسیاری برای دانشگاه‌ها و کشور به دنبال داشته باشند، البته در این زمینه جای کار بسیار در کشور وجود دارد خصوصاً این‌که تفاوت‌های فرهنگی و رفتاری بسیاری میان این دسته از دانشجویان با دانشجویان داخلی وجود دارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *