زاکانی: منتقدان مرکز پژوهش‌های مجلس اغراض سیاسی دارند

13:16 - 24 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۶۴۷۰
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: قبل از اظهارات نماینده گرمسار درباره این مرکز برخی از جریان‌های سیاسی با اهداف خاص در بیرون نکاتی را بیان کرده بودند که موضوع انتخابات آینده و تضعیف مجلس هدف آن‌ها بود. توصیه بنده به نمایندگان مجلس شورای اسلامی آن است که در بیان نقطه نظرات خود دقت کنند و تحت تأثیر اغراض سیاسی بیرون از مجلس قرار نگیرند
- علیرضا زاکانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده ۷۵ آئین‌نامه داخلی مجلس گفت: نماینده مردم گرمسار در ۲۲ فروردین ماه مطالبی را درباره مرکز پژوهش‌های مجلس مطرح کردند که لازم است به اختصار مواردی را ذکر کنم.

وی افزود:  قبل از بیانات آقای مطهری برخی از جریان‌های سیاسی با اهداف خاص در بیرون نکاتی را بیان کرده بودند که موضوع انتخابات آینده و تضعیف مجلس هدف آن‌ها بود، با این حال توصیه بنده به نمایندگان مجلس شورای اسلامی آن است که در بیان نقطه نظرات خود دقت کنند و تحت تأثیر اغراض سیاسی بیرون از مجلس قرار نگیرند
 
این نماینده مجلس ادامه داد: اما ۳ نکته در فرمایشات برادر عزیزم بود که ناظر به دفتر قم، ناظر به ساختار، ناظر به قرارداد و ناظر به افراد به کار گرفته شده در مرکز پژوهش‌ها بود.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی درباره تأسیس شعبه مرکز پژوهش‌ها در قم اظهار داشت: این کار کاملاً قانونی است و در هیئت رئیسه مجلس مطرح شد و رئیس مجلس شورای اسلامی هم آن را افتتاح کرد.

زاکانی ادامه داد: موثرترین علما تصدی این کار را بر عهده دارند و مرکز پژوهش‌ها در قم با مرکز تحقیقات اسلامی قم موازی کاری ندارد.

وی گفت: درباره دفتر قم، رویکرد اشراف به معارف اسلامی در حوزه تقنین و نظارت به عنوان هدف مرکز پژوهش‌ها در رویکرد‌های ۱۴گانه تحولی مورد توجه قرار گرفت و آیت‌الله بوشهری در این باره بیان کرده است که یک انقلاب در حوزه دینی رخ داده است و نظر علما کاملا مثبت است.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: قرار بر این شد تا کار‌های بنیادی توسط مرکز اسلامی انجام گیرد و تحقیقات کاربردی و لوایح و طرح‌ها در مرکز پژوهش‌ها انجام شود و بنابراین بی‌اطلاعی نماینده مردم گرمسار باعث شد نکته نادرستی را بیان کند. در دفتر قم کلا ۱۱ نفر مستقر هستند، اما دریایی از علوم و معارف را به سمت مجلس روانه کرده است.

وی در ادامه درباره تغییرات ساختاری صورت گرفته در مرکز پژوهش‌ها نیز گفت: با توجه به تحولات ۸ ماهه اخیر در مجلس، ساختار مرکز پژوهش‌ها نیز دچار تحول شده که گزارش آن به زودی در کمیسیون‌های اجتماعی و برنامه و بودجه بررسی خواهد شد.

زاکانی همچنین درباره نیروی انسانی به کارگیری شده در مرکز پژوهش‌ها نیز اظهار داشت: مرکز پژوهش‌های مجلس ۲۵۰ پست رسمی دارد که قبل از ما ۲۲۳ نفر در این پست‌ها مشغول به کار بوده‌اند و در حال حاضر نیز ۲۲۵ نفر در حال کار هستند و ۲۵ پست همچنان خالی است.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *