رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

دلخانی، پشتام، علیزاده و یوسفی فینالیست شدند/ دادمرز به رده‌بندی‌ رفت

12:05 - 24 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۶۴۲۲
نمایندگان کشورمان در مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در شهر آلماتی قزاقستان به مصاف حریفانشان رفته‌اند.

- سی و یکمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در حالی از صبح امروز در شهر آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است که نمایندگان کشورمان در اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم به مصاف حریفانشان رفتند.

میثم دلخانی، پژمان پشتام، ناصر علیزاده و علی اکبر یوسفی با برتری مقابل رقبا فینالیست شدند. پویا دادمرز نیز با شکست در نیمه نهایی به رده‌بندی رفت.

*نتایج نمایندگان کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا دادمرز در دیدار نخست با توجه به سر وزن نرسیدن جین هیوک کیم از کره جنوبی دستش به عنوان فرد پیروز بالا رفت. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۸ بر صفر داواباندی مونخ اردن از مغولستان را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه سه بر یک مغلوب الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان شد و شانس حضور در فینال و کسب مدال طلا را از دست داد. وی امشب برای کسب مدال برنز در دیدار رده‌بندی به میدان خواهد رفت. در این وزن ۱۰ نفر حضور دارند.

در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی در دور اول با نتیجه ۵ بر صفر مقابل اورماتبک آماتوف از قرقیزستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر ۷ از سد المورات تاسمرادوف دارنده مدال نقره و برنز جهان و برنز المپیک از ازبکستان گذشت و گام به نیمه نهایی گذاشت. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۸ بر ۵ مقابل هان جائه چانگ از کره جنوبی را شکست داد و فینالیست شد. در این وزن ۱۲ نفر شرکت کرده‌اند.

در وزن ۷۷ کیلوگرم که ۱۲ نفر شرکت کرده‌اند، پژمان پشتام در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر از سد کایراتبک توگولبایف از قرقیزستان گذشت. وی با توجه به حضور نیافتن کشتی‌گیران عراقی و فلسطینی به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. پشتام در این مرحله با نتیجه ۷  بر ۷ از سد سینگ گورپریت دارنده مدال نقره آسیا از هند گذشت و فینالیست شد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم ناصر علیزاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل نورسلطان تورسینوف قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی دست یافت. وی در کشتی بعد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۱۰ بر چهار رستم آساکولوف دارنده مدال نقره و برنز جهان از ازبکستان را شکست داد و فینالیست شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم که ۸ شرکت کننده دارد، علی‌اکبر یوسفی در دور نخست با نتیجه ۹ بر یک مورات رامانوف از قرقیزستان را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 14 بر 5 مقابل سهراب فاتویف از ازبکستان به برتری دست یافت و گام به فینال گذاشت.

*نتایج قرعه‌کشی سایر نمایندگان کشورمان که مسابقات آن فردا برگزار می‌شود نیز به شرح زیر است:

در وزن ۶۰ کیلوگرم که ۱۰ شرکت کننده دارد، مهدی محسن‌نژاد در دور نخست با کاتوبک عبدیکریم از قرقیزستان کشتی می‌گیرد و در صورت گذر از این کشتی‌گیر در دور بعد به مصاف برنده دیدار میان مهداسد آلوستان از سوریه و مردان اله یاروف از ترکمنستان می‌رود.

در وزن ۶۷ کیلوگرم که ۱۰ نفر حضور دارند، حسین اسدی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف وائل الاجامی از عراق می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با برنده کشتی میان تسوچیکا شیمویامادا از ژاپن و آشو از هند کشتی خواهد گرفت.

در وزن ۷۲ کیلوگرم امین کاویانی‌نژاد پس از استراحت در دور اول در دور دوم با آزات سادیکوف از قزاقستان مبارزه خواهد کرد. در این وزن ۹ نفر حضور دارند.

در وزن ۸۲ کیلوگرم که مسابقات به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، مهدی ابراهیمی در گروه ۲ با جالگاسبای بردیموراتوف از ازبکستان و کالیدین آسیکیف از قرقیزستان کشتی می‌گیرد. در این وزن ۷ نفر حضور دارند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مهدی بالی پس از استراحت در دور نخست در دور بعد با علی الکابی از عراق کشتی می‌گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده کشتی میان امیرجان جورایف از تاجیکستان و اولجاس سیرلیبای از قزاقستان می‌رود. در این وزن ۹ شرکت کننده حضور دارند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *