اشتغال ۵۴ درصدی زندانیان استان خوزستان در سال گذشته

8:42 - 24 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۶۳۱۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
مدیرکل زندان‌های خوزستان با بیان اینکه در سال گذشته اشتغال زندانیان واجد شرایط از ۲۳ درصد به ۵۴ درصد رسید گفت: تحقق اشتغال ۸۰ درصدی از اولویت‌های مهم سال جاری است.
پژمان پروین در گفتگو با میزان گفت: دستور ریاست قوه قضاییه و تاکیدات رئیس سازمان زندان‌های کشور بر این است که ۸۰ درصد زندانیان واجد شرایط در سال ۱۴۰۰ به اشتغال مولد مبادرت داشته باشند.

مدیرکل زندان‌های خوزستان با بیان اینکه در سال گذشته اشتغال زندانیان واجد شرایط از ۲۳ درصد به ۵۴ درصد رسید افزود: با اراده جمعی و برنامه‌ریزی صحیح و البته شتاب منطقی در عملکرد‌ها و اتخاذ تدابیر درست باید در نیمه نخست سال جاری این هدف مهم سازمانی اجرایی شود.

وی با تاکید بر اینکه از ظرفیت گروه‌های جهادی برای این توسعه اشتغال مولد و در آمدزا می‌توان استفاده موثر کرد، خاطر نشان کرد: تولیدات زندانیان در زندان‌ها باید مبتنی بر نیاز بازار باشد، بدین ترتیب که محصولات تولیدی مورد نیاز جامعه بوده و یا صنایع دستی به عنوان محصولات فاخر مورد استقبال مردم قرار گیرد.

مدیرکل زندان‌های خوزستان استفاده  ظرفیت بنیاد تعاون و انجمن حمایت زندانیان نیز را نیز یادآور شد و گفت: بنیاد تعاون که رسالتش در دوره تحولی نظام قضایی کشور اجرای سیاست‌های تربیتی و توانمندسازی زندانیان تعیین شده است،باید در این عرصه خصوصاً در آموزش فنون و مهارت‌ها به زندانیان و ایجاد زمینه‌های اشتغال مولد و اشتغال در اندرزگاه‌ها و ظرفیت‌های برون زندان، محسوس و ملموس باشد.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *