قهوه؛ نوشیدنی موثر برای درمان کبد چرب

6:50 - 24 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۶۲۵۰
محققان می‌گویند قهوه تا حد زیادی می‌تواند به درمان بیماری کبد چرب کمک کند.
_ خبرگزاری صدا و سیما نوشت: بسیاری از افراد صبح خود را با نوشیدن قهوه شروع می‌کنند تا بتوانند راحت‌تر از فعالیت خود را آغاز کنند و به اصطلاح خواب از سرشان بپرد یا رخوت و خستگی بعد از ظهر را از تن به در کنند و سرحال شوند. اما فواید قهوه بیشتر از سرحال کردن  است و به شیوه‌های دیگری نیز برای سلامتی، به ویژه سلامت کبد  مفید است.
 
درمان چاقی از طریق ورزش و رژیم غذایی بدون شک پایه و اساس مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری کبد است، اما نوشیدن حداقل چند فنجان قهوه هم میتواند معجزه کند.
 
موارد مطالعه شده، شامل بیش از ۳ هزار فرد مصرف کننده و ۱۳۲ هزار فرد غیر مصرف کننده قهوه نشان داده است که مصرف کنندگان قهوه ۳۹ درصد کمتر به نارسایی کبد مبتلا می‌شوند و البته مشخص نیست این فواید مربوط به کافئین است یا مواد تشکیل دهنده دیگری که در دانه‌های قهوه وجود دارد.
 
بیشتر جوامع علمی گوارش و کبد در دستورالعمل‌های خود برای بیماران کبد چرب بر رعایت رژیم غذایی و انجام ورزش تأکید می‌کنندکه در صورت استمرار، این اصلاحات در سبک زندگی می‌تواند باعث بهبود کبد چرب و فیبروز کبدی و همچنین کاهش فشار خون و سرطان کبد شود.
 
پزشکان عقیده دارند که قهوه می‌تواند به عنوان یک اسلحه مهم در مبارزه با بیماری‌های کبدی ظاهر شود. گذشته از این، این دارو هم ارزان است و  همیشه در دسترس است. اما نظر قطعی در مورد مقدار  مصرف قهوه وجود ندارند.
 
فراموش نکنیم قهوه روی همه افراد تاثیر مثبتی ندارد و با وجود فواید زیادی که برای کبد دارد ممکن است خطر ابتلا به بیماری‌های دیگر را افزایش دهد.

برچسب ها: کبد چرب قهوه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *