استاندار: ظرفیت تخت‌های بیمارستانی تهران تکمیل شد

16:53 - 23 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۶۲۳۸
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
استاندار تهران با اشاره به تشدید نظارت بر رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا گفت: ظرفیت بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان تهران ۶ هزار و ۶۹۱ نفر است که این ظرفیت پر شده است.
-بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد کرونا استان تهران اظهار داشت: ظرفیت بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان تهران ۶ هزار و ۶۹۱ نفر است که این ظرفیت پر شده است.

وی با اشاره به پیگیری اقدامات موثر جهت مدیریت موج چهارم افزود: مصوب شد تا نسبت به افزایش تخت‌های بیمارستانی مربوط به بیماران کرونایی استفاده شود و در این زمینه از ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده می‌شود.

استاندار تهران با اشاره به لزوم استمرار طرح شهید سلیمانی عنوان کرد: راه اندازی خط آموزشی و اطلاع رسانی به شهروندان، ایجاد ستاد هدایت بیماران کرونایی و همچنین افزایش مراکز ۱۶ ساعته و ۲۴ ساعته اقدام می‌شود که در این زمینه ۹۰ مرکز راه اندازی شده است.

محسنی بندپی سپس با اشاره به تشدید نظارت بر مصوبات ستاد ملی گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است و در موج چهارم تدابیر مختلف پیگیری می‌شود تا نسبت به کنترل این موج اقدام شود.
 
 لزوم تبعیت دستگاه‌های ملی از مصوبات ستاد کرونا استان تهران
 انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد کرونا استان تهران با اشاره به عدم رعایت مصوبات ستاد کرونا استان تهران توسط برخی دستگاه‌های ملی در زمینه دورکاری اظهار داشت: در تهران ۲۷۹ هزار کارمند استانی و ۱۹۰ هزار کارمند ملی در وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ملی داریم.

وی ادامه داد: با توجه به حضور این افراد در تهران و به موازات آن تاثیر در میزان مراجعان و بستری‌های کرونایی، دستگاه‌های ملی ملزم به رعایت مصوبات ستاد کرونای استان تهران در زمینه دورکاری مطابق با مصوبات ستاد ملی هستند که این موضوع در ستاد ملی نیز مصوب شده است.

استاندار تهران با اشاره به اینکه تهران تاکنون الگوی موفقی در زمینه مدیریت کرونا بوده و همکاری مردم نیز وجود دارد عنوان کرد: در این شرایط حفظ آرامش و استمرار هماهنگی در ستاد کرونا استان ضروری است و باید از همه ظرفیت‌ها و توصیه‌ها برای مقابله با موج چهارم کرونا استفاده کرد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *