قیمت مسکن در دولت روحانی رکورد زد!

15:40 - 23 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۶۲۰۲
بر اساس گزارش‌های منتشر شده در زمان دولت حسن روحانی متوسط قیمت مسکن ۶۸۹.۶ درصد افزایش یافته است که این رکوردی بی سابقه در ۴۰ سال گذشته است.
_ تسنیم نوشت: مطابق جدیدترین گزارش رسمی منتشر شده از تحولات بازار مسکن، متوسط قیمت مسکن در شهر تهران طی اسفندماه سال گذشته به ۳۰ میلیون و ۲۷۴ هزار تومان افزایش یافته است. طی ۸ سال اخیر متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی از ۳ میلیون و ۸۳۴ هزار تومان در مردادماه سال ۹۲ تا پایان اسفند ۹۹ بالغ بر ۶۸۹.۶ درصدی گران شده است که رکوردی بی سابقه در ۴۰ سال گذشته است.
 
متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران طی سال ۶۸ (سال اول دولت سازندگی) ۴۰ هزار تومان بود. این در حالی است که در سال ۱۳۷۵ متوسط قیمت هر مترمربع مسکن با رشد ۳۰۰ درصدی به ۱۶۰ هزار تومان افزایش یافت.
 
در سال ۱۳۷۶ یعنی سال اول دولت خاتمی متوسط قیمت مسکن ۱۵۶ هزار تومان بود که در سال هشتم یعنی ۱۳۸۳ با رشد ۲۶۵ درصدی به ۵۸۴ هزار و ۱۰۰ تومان افزایش یافته است.
 
همچنین در سال اول دولت احمدی نژاد متوسط قیمت مسکن ۶۴۹ هزار و ۷۰۰ تومان بود که در سال ۱۳۹۱ با رشد ۳۲۸ درصد به ۲ میلیون و ۷۷۹ هزار تومان افزایش یافت.
 
در سال اول دولت روحانی (۱۳۹۲) متوسط قیمت مسکن ۳ میلیون و ۸۳۴ هزار تومان بود. بر اساس جدیدترین گزارش بانک مرکزی متوسط قیمت در اسفندماه سال ۹۹ به ۳۰ میلیون و ۲۷۴ هزار تومان افزایش یافته است. به عبارت دیگر طی مدت یاد شده متوسط قیمت مسکن رشد ۶۸۹.۶ درصدی داشته است.
 
جدول متوسط قیمت مسکن را از اینجا ببینید.
 
روحانی رکورد ۴۰ ساله گرانی مسکن را به نام خود ثبت کرد
 

برچسب ها: مسکن گرانی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *