سال ۱۴۰۰ سال اشتغال‌زایی ۸۰ درصدی در زندان‌های تهران

13:22 - 23 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۶۱۱۲
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: با توجه به جمعیت کیفری این استان و ظرفیت‌های موجود، سال ۱۴۰۰ سال اشتغال ۸۰ درصدی در زندان‌های استان تهران خواهد بود.
- سیدحشمت الله حیات الغیب، مدیرکل زندان های استان تهران در جلسه هم اندیشی و نشست تخصصی کارشناسان اشتغال و حرفه آموزی زندان‌های استان تهران با اشاره به اشتغال زندانیان به عنوان یکی از اولویت های کلیدی و مورد تاکید رئیس سازمان زندان‌ها اظهار کرد: با توجه به جمعیت کیفری این استان و ظرفیت‌های موجود، سال ۱۴۰۰ سال اشتغال ۸۰ درصدی در زندان‌های استان تهران خواهد بود.
 
مدیرکل زندان های استان تهران خاطرنشان کرد: ضمن استفاده از ظرفیت های درون و برون سازمانی و ارائه راهکارهای توسعه فعالیت‌های مهارت آموزی به عنوان رکن اصلی توسعه اشتغال با تمام امکانات موجود برای تحقق این اولويت گام برمی داریم.

وی تصریح کرد: زندانی در طول تحمل حبس، زمان لازم و مناسبی برای فراگرفتن شغل و حرفه ای با مبانی فکری و فرهنگی و نیز استعدادهای فردی خویش و توان ذاتی اش را می یابد.

حیات الغیب ادامه داد: همچنین پس از آزادی می توانند به کسب و کار حرفه ای خود که در زندان فرا گرفته اند پرداخته و با ورود به بازار کار راه صحیح زندگی را در پیش گیرند.

وی افزود: کار زندانیان نه تنها باعث سهولت حفظ نظم و امنیت در زندان و اجرای برنامه‌های تدوین شده سازمانی خواهد شد بلکه درآمد مناسب برای زندانیان و خانواده های آنان را نیز فراهم می کند.
بیشتر بخوانید:
در ادامه جلسه که در محل سالن کنفرانس مرکز آموزشی و پژوهشی منطقه هفت تشکیل شده بود، مشکلات و راهکارهای جدید در جهت توسعه امر اشتغال و حرفه آموزی در زندان های استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *