سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس: دولت صدور مجوز کسب و کار را تسهیل کند

10:46 - 23 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۶۰۵۶
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید در راستای رشد تولید، قوانین و دستورالعمل‌های تسهیل‌گر وضع کند و این بدین منظور است که دولت باید دستورالعمل‌های همچون تسهیل در صدور مجوز کسب و کار را مدنظر قرار دهد.
حجت‌الله فیروزی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به راه‌های حمایت از تولید در کشور گفت:حمایت از تولید یکسری الزاماتی دارد که بسیاری از مسئولین به خوبی آن را می‌شناسند و تنها لازم است در این زمینه اقدام کنند.

وی تاکید کرد: همچنین لازمه این مسئله در مجلس، اصلاح برخی قوانین زائد پیش روی تولید است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: ما اگر نیاز به قانون در زمینه حمایت از تولید داریم، باید قانون‌گذاری کنیم و اگر قوانین مزاحم به تولید آسیب می‌زند، باید این قوانین را از جلوی راه تولید برداریم.

فیروزی اظهارداست: دولت باید در راستای رشد تولید، قوانین و دستورالعمل‌های تسهیل‌گر وضع کند و این بدین منظور است که دولت باید دستورالعمل‌های همچون تسهیل در صدور مجوز کسب و کار را مدنظر قرار دهد.

این نماینده مجلس ادامه داد: دولت همچنین باید امر تزریق منابع بانکی به سمت تولید را تسهیل کرده و موانع مالی را از جلوی راه تولیدکننده بردارد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه نباید تولید داخل آسیب ببیند، اظهار داشت: نباید به راحتی تولید داخل ضربه بخورد و همه مسئولین باید تمام عزم خود را برای رونق تولید بسیج کنند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *