تاکید وزیر بهداشت بر ضرورت نظارت مستمر بر اجرای پروتکل‌ها

10:16 - 23 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۶۰۵۱
وزیر بهداشت در نامه‌ای خطاب به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بر نظارت مستمر و بی وقفه بر اجرای پروتکل‌ها و انعکاس هرگونه نقض شیوه نامه‌ها جهت برخورد قانونی به مراجع ذی صلاح تاکید کرد.

- بنا بر اعلام پایگاه خبری وزارت بهداشت، سعید نمکی وزیر بهداشت در نامه‌ای خطاب به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بر نظارت مستمر و بی وقفه بر اجرای پروتکل‌ها و انعکاس هرگونه نقض شیوه نامه‌ها جهت برخورد قانونی به مراجع ذی صلاح تاکید کرد.

 متن کامل نامه سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرح زیر است:

رییس / سرپرست دانشگاه / دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ....

با سلام.

پیرو نامه‌های شماره ۲۷/۱۰۰ مورخ ۱۸/۰۱/۱۴۰۰ و ۳۸/۱۰۰ مورخ ۲۰/۰۱/۱۴۰۰، از آنجایی که هرگونه عدم رعایت پروتکل‌ها می‌تواند در اشاعه بیماری و تشدید موارد ابتلاء و همچنین سنگینی بار مراکز بهداشتی، درمانی به خصوص بیمارستان‌های دانشگاهی موثر باشد لذا نظارت مستمر و بی وقفه بر اجرای پروتکل‌ها و انعکاس هرگونه نقض شیوه نامه‌ها جهت برخورد قانونی به مراجع ذی صلاح الزامیست.

شایسته است همه روزه گزارشی از سطح رعایت پروتکل ها، موارد عدم رعایت، مکاتبات انجام شده در مورد اعلام شرایط غیرمنطبق با پروتکل‌ها به مراجع ذی صلاح و همچنین برخورد یا عدم پیگیری مناسب را به دفتر اینجانب منعکس نمائید.

گفتنی است؛ وزیر بهداشت پیش‌تر در نامه‌ای به مدیران و نیرو‌های حوزه سلامت، تاکید کرد: در اجرای پروتکل‌ها و

وزیر بهداشت، همچنین طی نامه‌ای دیگر به معاونین درمان، بهداشت و غذا و دارو وزارت بهداشت و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، هفت بند راهبرد اجرایی جهت کاهش فشار سنگین به بخش‌های بستری و احتمال کمبود تخت بیمارستانی به خصوص مراقبت‌های ویژه را ابلاغ کرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *