رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

برگزاری ۱۳۰ جلسه صلح و سازش در استان کرمان طی سال گذشته

14:05 - 22 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۵۸۲۷
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
در نشست هیات امنای ستاد دیه استان کرمان، به برگزاری ۱۳۰ جلسه صلح و سازش در استان کرمان طی سال گذشته اشاره شد.
– یدالله موحد؛ رییس کل دادگستری استان کرمان در نشست هیات امنای ستاد دیه این استان گفت: یکی از مصادیق کمک به محرومان و نیازمندان در کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی است و در این راستا باید با به کارگیری ظرفیت مجموعه‌های مختلف اقدامات اثرگذاری را به انجام رساند.

وی با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده برای برگزاری جشن‌های گلریزان در تمامی شهرستان‌های استان در ماه مبارک رمضان به صورت حضوری محدود و غیرحضوری و با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی، عنوان کرد: متناسب با تعداد مددجویان جرایم غیرعمد هر شهرستان و کمک‌های جمع آوری شده در سال گذشته، تلاش می‌شود که با تعیین سهم هر یک از شهرستان‌ها زمینه آزادی مددجویان بیشتری در سال جاری فراهم شود.

رییس کل دادگستری استان کرمان اظهارداشت: استفاده از ظرفیت مجموعه‌های مختلف از جمله اتاق بازرگانی که همواره همراهی خوبی با ستاد دیه استان کرمان داشته اند نیز در سال جاری دنبال می‌شود.

موحد به آمادگی و همراهی مجموعه اجرایی استان کرمان برای برگزاری جشن‌های گلریزان و ایجاد زمینه جلب کمک شرکت‌های بزرگ اقتصادی برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اشاره و بیان کرد: همانگونه که با ورود مجموعه سپاه و اجرای طرح آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی در مکتب حاج قاسم تا ۸۰ درصد کمک‌های خیران برای این امر افزایش یافته است با بهره گیری از کمک ائمه جمعه و جماعات و ظرفیت‌های رسانه‌ای و فضای مجازی می‌توان کمک‌های بیشتری را در این حوزه جذب کرد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان در ادامه بر ساختارسازی خیران برای کمک به آزادی زندانیان نیازمند و آبرومند در ذیل ستاد دیه تاکید کرد و ادامه داد: این اقدام باید در قالب یک طرح منسجم و مدون دنبال شود و استان کرمان ظرفیت اجرای این طرح به عنوان یک الگوی قابل ارائه در سطح کشور را دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از تلاش‌های رمضان امیری، مدیرکل سابق زندان‌های استان کرمان تقدیر کرد و گفت: وی از مدیران توانمند، باهوش، دلسوز، خدمتگزار به نظام، کارآمد و اثربخش بوده اند که بخش زیادی از موفقیت‌های ستاد دیه استان کرمان به دنبال همکاری و حمایت‌های ایشان ازستاد دیه حاصل شده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان نیز در این نشست ضمن تقدیر از حمایت‌ها و پیگیری‌های مدیرکل سابق زندان‌های استان کرمان از ستاد دیه، گفت: موفقیت‌های ستاد دیه استان کرمان بر مبنای حمایت‌های دستگاه قضایی و سایر اعضای هیات امنای این ستاد و‌ خیران رخ داده است.

سید حجت الله موسوی قوام با اشاره به اینکه سال ۹۹ سال موفقی برای ستاد دیه استان کرمان بوده است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته در بازه‌های زمانی ۱۵ روزه در مجموع ۲۲ جلسه هیات امناء ستاد دیه برگزار شده است.

وی با اشاره به ایجاد زمینه آزادی ۳۵۳ مددجوی واجد شرایط در سال گذشته، عنوان کرد: برای آزادی این افراد در مجموع ۱۵ میلیارد و ۴۹۱ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع مددجویان آزاد شده از زندان‌های استان کرمان در سال گذشته ۳۳۶ نفر با استفاده از کمک‌های مردمی و خیران آزاد شده اند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه در استان کرمان با اشاره به برگزاری ۱۳۰ جلسه صلح و سازش در استان کرمان طی سال گذشته، گفت: در قالب این جلسات با ۵۴۰ نفر از شکات مذاکره و ۲۲۰ میلیارد تومان اخذ گذشت و تخفیف بدهی مددجویان حاصل شده است.
 
بیشتر بخوانید:

آزادی ۱۱ زندانی بدهکار مالی از زندان‌های کرمان


موسوی قوام به برگزاری جشن‌های گلریزان در سال گذشته به صورت حضوری محدود و غیرحضوری اشاره کرد و افزود: در جشن‌های گلریزان سال گذشته در مجموع ۱۰ میلیارد و‌۴۸۰ میلیون تومان تعهد خیران حاصل و تاکنون ۸ میلیارد و‌۶۰۰ هزار تومان معادل ۸۲ درصد محقق شده است.

وی اظهارداشت: با اجرای پنج مرحله از طرح آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی در مکتب حاج قاسم سلیمانی در مجموع ۱۴۰ مددجوی جرایم غیرعمد از زندان‌های استان کرمان آزاد شدند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه در استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۳۹ مددجوی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان کرمان حضور دارند، عنوان کرد: مددجوی جرایم غیرعمد مربوط به قبل از سال ۹۸ در زندان‌های استان کرمان وجود ندارد.

در پایان این جلسه از تلاش‌های خالصانه مدیرکل سابق زندان‌های استان کرمان در هیات امنای ستاد دیه استان تقدیر شد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *