فروش ۲۸۰ میلیونی ناشناخته‌ترین فیلم اکران نوروزی ۱۴۰۰

9:00 - 23 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۵۸۲۱
فیلم سینمایی «تکخال» به کارگردانی «مجید مافی» بدون شک عجیب‌ترین و ناشناخته‌ترین گزینه اکران نوروزی سال جاری بود که پیش از تعطیلات تازه کرونایی سینما‌ها تنها موفق به فروشی معادل ۲۸۰ میلیون تومان شود.

- فیلم سینمایی «تکخال» به کارگردانی «مجید مافی» بدون شک عجیب‌ترین و ناشناخته‌ترین گزینه اکران نوروزی سال جاری بود که پیش از تعطیلات تازه کرونایی سینما‌ها تنها موفق به فروشی معادل ۲۸۰ میلیون تومان شود.

تکخال یک کمدی موزیکال است درباره مردی گرفتار در میان بانوان متعدد؛ این مرد تلاش دارد با خویشتن‌داری، در مسیر راست قرار گیرد، ولی درستکاری در روزگار غلبه ناراستی‌ها، کار ساده‌ای نیست. این خلاصه کوتاه نشان می دهد که این فیلم در ادامه آثار سوپرمارکتی کمدی سالهای دهه هشتاد سینما است که همچنان امید دارند که با همان نسخه نخ نما مخاطب را به سالن سینما بکشانند. 

فروش ۲۸۰ میلیونی ناشناخته‌ترین فیلم اکران نوروزی ۱۴۰۰

پوریا پورسرخ، سحر قریشی، شبنم قلی‌خانی، امیر کربلایی‌زاده، مریم قجر، الهام عقیلی و با حضور یوسف تیموری بازیگران تکخال هستند.

اطلاعات کمی از «تک خال» موجود است، یک فیلمساز فیلم اولی آن‌را ساخته و محمدحسین فرح بخش تهیه‌کننده نام آشنا آن را تهیه کرده است. حضور فرح‌بخش مطمئنا تاثیر ویژه‌ای در گرفتن اکران نوروزی برای این فیلم داشته است و اینکه کارگردانش پیش از ساخت این فیلم تجربه دستیاری در سریال‌های تلویزیونی مانند «پدر» و «شهربانو» ‌را داشته است. «تکخال» یک کمدی موزیکال است.

هفته گذشته با تغییر رده شغلی سینما از رده سوم به رده دوم بسیاری از سینماگران خیالشان راحت بود که این هنر به این زودی‌ها رنگ تعطیلی را نمی‌بیند و می‌تواند در وضعیت نارنجی به کار خود ادامه دهد، اما دیروز با اعلام وضعیت قرمز بار دیگر سالن‌های سینما به تعطیلی کشانده شدند.

از ابتدای سال ۱۴۰۰ سینما‌ها همچنان در بحرانی شدید به سر می‌برند، شروع این بحران را می‌توان در میزان فروش پنج فیلم اکران نوروزی دانست که مجموعا هنوز به دویست میلیون فروش هم نرسیده اند، از سویی اوایل فروردین ماه تنها یک روز پس از شروع کار رسمی ادارات تئاتر و سینما دو روز تعطیل شدند، این تعطیلی طولانی نبود و با تغییر رده شغلی این دو هنر به سرعت بازگشایی‌ها صورت گرفت تا اینکه این بار با اعلام وضعیت قرمز تمام امید اهالی سینما تا اطلاع ثانوی بر باد رفت.

سینمای کشور از اسفند ماه دو سال گذشته با مشکلات فراوانی روبرو بوده و همچنان بعد از گذشت بیش از یکسال همچنان این مشکلات را پشت سر می‌گذارد، مشکلاتی که سال ۹۹ را به شکل کابوسی برای این هنر تبدیل کرد و حالا آینده چندان روشنی پیش روی سینمای سال ۱۴۰۰ به وجود نمی‌آورد.

از سویی توقف چرخه اکران شکستی بزرگ برای اکثریت تولیدات سینمایی رقم زد و از سویی دیگر هم نبود امکان ساخت آثار سینمایی باعث شد تا بسیاری از هنرمندان این عرصه بیکار و یا کم کار شوند. 

تعطیلی سالن‌های سینما، اما ضربه‌ای دیگر به این هنر زد، ضربه‌ای که با تعطیلی کامل برخی سالن‌ها و تغییر کاربری آن‌ها شاید به طور واضح آینده تاریکی را پیش روی هنر هفتم قرار دهد.

بدون شک در نهایت روزی بیماری کرونا به اتمام می‌رسد، اما در آن زمان ورشکستگی و تعطیلی کامل برخی از سینما‌ها معضلی بزرگ در چرخه اکران به وجود خواهد آورد، مشکلی که صف بلند تولیدات برای اکران را طولانی‌تر از قبل خواهد کرد. 

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *