اجرای طرح ضربتی مقابله با جرم سرقت با همراهی دادگستری و نیروی انتظامی در استان البرز

۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۱:۳۸
کد خبر: ۷۱۵۴۵۰
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان البرز از همراهی نیروی انتظامی با دادگستری در اجرای طرح ضربتی مقابله با جرم سرقت خبر داد و گفت: پیام روشن ناامن بودن استان البرز برای مجرمان صادر شده است.
- حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز در دیدار با سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز اظهار کرد: بیشترین تعاملات در بین دستگاه‌ها را دادگستری و مجموعه نیروی انتظامی با یکدیگر دارند و زمانی دو مجموعه می‌توانند در انجام مأموریت‌های محوله موفق باشند که این تعامل در سطح عالی وجود داشته باشد.

رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز اظهار کرد: از جمله نتایج موفق این تعاملات، می‌توان به تشکیل قرارگاه پیشگیری و مقابله با جرایم خاص در استان البرز اشاره کرد که منجر به ایجاد هماهنگی ویژه بین کلیه مراجع دادگستری اعم از دادسراها، محاکم، تجدیدنظر، اجرای احکام و نیروی انتظامی شده و هم اکنون در برخورد با جرایم خاص و خشن، کلیه مراحل شناسایی و بازداشت، صدور حکم و اجرای آن، تحت رصد دقیق این قرارگاه است.

رئیس کل دادگستری استان البرز افزود: یکی از سیاست‌های جدی قوه قضاییه در دوره تحول، برخورد با جرایم خشن و برهم زننده آرامش و امنیت جامعه است که در این راستا با مجموعه اقدامات انجام شده توسط دادگستری و نیروی انتظامی استان البرز، پیام روشن ناامن بودن استان البرز برای مجرمان صادر شده است و کلیه مراحل از بازداشت تا اجرای احکام صادره، با قاطعیت تا مرحله آخر اجرایی خواهد شد؛ به‌علاوه مجرمان خاص و حرفه ای، از شمول استفاده از نهاد‌های ارفاقی خارج شده اند.

رئیس شورای قضایی استان البرز در ادامه با بیان برخی از موفقیت‌های استان البرز در اجرای طرح پایش زندانیان خاطرنشان کرد: اجرای سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری زندان ها، همواره در دستور کار این دادگستری کل است.

فاضلی هریکندی با اشاره به اینکه همراهی نیروی انتظامی با دادگستری منجر به اجرای طرح ضربتی مقابله با جرم سرقت در استان البرز شد، تصریح کرد: با اجرای مراحل مختلف این طرح، چندین باند مهم سرقت در استان البرز شناسایی و منهدم شدند.

رئیس کل دادگستری استان البرز در پایان ضمن تقدیر از همکاری و تعامل اثربخش کلیه کارکنان نیروی انتظامی استان البرز، بر استمرار این تعاملات با هدف کاهش و کنترل جرایم و برقراری امنیت در استان البرز تأکید کرد.

در ابتدای این نشست، فرمانده نیروی انتظامی استان البرز با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مجموعه خود گفت: کشفیات مواد مخدر توسط نیروی انتظامی استان البرز در سال جدید از ۲ تن عبور کرده است و در سال گذشته نیز با رسیدن این کشفیات به بیش از ۲۰ تن، یک رکورد در کشفیات استان البرز به ثبت رسید.
 
بیشتر بخوانید:
وی تکریم ارباب رجوع را یکی از برنامه‌های جدی مجموعه خود برشمرد و از اجرای سیاست استانداردسازی در این زمینه در نیروی انتظامی استان البرز خبر داد.

محمدیان کاهش ۳ درصدی جرایم در ١٦ روزه نخست امسال نسبت به سال گذشته را دستاوردی دیگر از دوران طلایی تعامل دو سویه میان دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در استان البرز عنوان و اظهار امیدواری کرد در سال جاری با واقع نگری، انجام کار علمی و تداوم همکاری ها، شاهد تحقق اهداف مشترک و گسترش توفیقات باشیم.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *