شناسایی و رفع مشکلات ۵۰ شرکت و کارخانه مادر تخصصی در استان مرکزی

۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰:۴۰
کد خبر: ۷۱۴۹۰۴
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالمهدی موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی در آیین تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب اراک اظهار داشت: استان مرکزی یک قطب صنعتی است که ظرفیت‌ها و محاسن زیادی دارد.
- حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالمهدی موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: از ابتدای حضور اینجانب در استان ۵۰ شرکت و کارخانه مادر تخصصی شناسایی و در راستای رفع مشکلات آن‌ها جلسات مختلف تحت ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای تامین برگزار شده و منجر به اتفاقات شایسته از جمله کاهش حقوق‌های معوق و ختم پرونده‌های کارگری در استان شده است و مسئولین این استان با وجود سختی‌ها و مشکلاتی که در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی بوده است، سعی نمودند با تعامل و هم افزایی بین دستگاه قضا و شورای تامین و صنعتگران در حوزه تولید، به نحو شایسته شعار‌های عالمانه و خردمندانه مقام معظم رهبری را در استان اجرایی کنند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به پرونده‌های مختومه در دادگستری اضافه کرد: میزان پرونده‌های مختومه در سال ۹۹ نسبت به سال ماقبل آن ۱۷۳۹ درصد رشد داشته و قریب به ۵۰ هزار پرونده بیشتر از سال ۹۸ وارد و مختومه شده است. رشد کار در دادگستری نیز افزایش ۳۱ درصدی داشته علیرغم اینکه یک‌نفر هم وارد مجموعه نشده است.

وی بیان کرد: اگر اظهار نظر دادسرا یک اظهارنظر عالمانه باشد، زیربنا و روبنای عدلیه در حوزه جرم و مجازات ارتقا پیدا خواهد کرد. معتقدیم طرح تکریم یک شعار نیست که در بخشنامه‌ها بماند و باید در عمل تحقق یاید که در راستای تحقق این مهم نیز تلاش‌هایی صورت گرفته است.
 
بیشتر بخوانید:

مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور به صورت ارتباط تصویری برگزار شد.

در این مراسم که معاونین دادستان کل و اعضای شورای تأمین و شورای قضائی استان مرکزی حضور داشتند ربیع الله قربانی به عنوان دادستان جدید مرکز استان مرکزی معارفه و از خدمات و زحمات عباس قاسمی تجلیل به عمل آمد. 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *