محکومان امنیتی دانشجو در لیست عفو شدگان نوروزی

۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱:۰۸
کد خبر: ۷۱۴۱۷۰
رییس قوه قضاییه در نامه‌ای به رهبر انقلاب پیشنهاد عفو یا تخفیف تعدادی از محکومان محاکم عمومی و انقلاب را ارائه کرد این در حالی است که۱۰۰ نفر از محکومان امنیتی نیز در این لیست عفو قرار گرفتند، این لیست تعدادی از محکومان حوادث آبان‌ماه سال ۹۸ را نیز شامل می‌شود.

- روزنامه فرهیختگان نوشت: یک هزار و ۸۴۹ تن از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیرو‌های مسلح و تعزیرات حکومتی هفته گذشته و همزمان با سالروز ولادت حضرت ولیعصر (عج) و ۱۲ فروردین سالروز جمهوری اسلامی ایران با موافقت رهبر انقلاب شامل عفو یا تخفیف مجازات قرار گرفتند.

رییس قوه قضاییه در نامه‌ای به رهبر انقلاب پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات این محکومان را که از سوی کمیسیون مرکزی عفو و بخشودگی قوه قضائیه واجد شرایط لازم تشخیص داده شده‌اند، ارائه کرد و این پیشنهاد در اجرای بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسی مورد موافقت رهبر انقلاب قرار گرفت.

یکی از نکات مهم این اقدام، عفو تعدادی از محکومان امنیتی بود که در ادامه اقداماتی همچون تفکیک جرایم سیاسی و امنیتی از هم و ابلاغ سند امنیت قضایی و اجرای برنامه تحول قضایی انجام و شامل حال تعدادی از دانشجویان محکوم هم شد.

براساس اعلام قوه قضائیه ۱۰۰ نفر از محکومان امنیتی نیز در این لیست عفو قرار دارند که تعدادی از محکومان حوادث آبان‌ماه سال ۹۸ را نیز شامل می‌شود.

بیش از ۱۰ دانشجو در جریان درخواست اخیر قوه قضائیه برای عفو محکومان مورد بخشش قرار گرفتند، تعدادی از دانشجویان محکوم حوادث آبان‌ماه 98 نیز در بین عفو‌شدگان قرار دارند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *