افرادی که ناخن می‌جوند چه شخصیتی دارند؟

۱۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۰:۰۱
کد خبر: ۷۱۲۷۷۰
بسیاری از افراد عادت به جویدن ناخن دارند. روانشناسان می‌گویند این رفتار، نشان دهنده راز‌هایی از شخصیت این افراد است.
_ نمناک نوشت: جویدن ناخن معمولاً از دوران کودکی شروع می‌شود. بسیاری از افراد عادت به جویدن ناخن را دارند و اجازه نمی‌دهند که ناخن هایشان بلند شود و رشد کند. اکثر ما در زندگی عقیده داریم که جویدن ناخن یک عادت غلط است، اما به نظر شما چرا این رفتار در بعضی از افراد نهادینه شده است؟ در این قسمت از سبک زندگی نمناک قصد داریم دلایل جویدن ناخن در افراد را بررسی کنیم و شخصیت آن‌ها را بیشتر بشناسیم.
 

۱. افراد ایده آل گرا

طبق مطالعات انجام شده؛ ناخن خور‌ها افرادی هستند که همیشه کمال گرا و ایده آل گرا می‌باشند. آن‌ها معمولاً تیپ شخصیتی دارند که بیش از حد روی خودشان کار می‌کنند که به بهترین تبدیل شوند.
 

۲. باهوش

افرادی که عادت دارند ناخن خود را بجوند، معمولاً با سرعت معمولی کار خود را انجام می‌دهند. بسیاری از آن‌ها در لحظاتی که تمرکز عمیق دارند و سعی دارند یک مشکل را برطرف کنند، شروع به خوردن ناخن‌ها می‌کنند.
 

۳. ناشکیبا و بی صبر

کلافگی و ناامیدی عوامل محرک کننده جویدن ناخن است. هنگامی که به یک عادت تبدیل شود، فرد باید خودش را به کاری مشغول کند تا در دوران کلافگی، بی صبری و انتظار به سمت این کار نرود.
 

۴. خوشحال نبودن

جویدن ناخن می‌تواند یک عادت باشد که افراد در کوتاه مدت از طریق آن می‌خواهند خودشان را خوشحال کنند. ناخن خور‌ها اغلب افرادی هستند که از خودشان انتظارات خاصی دارند. زمانی که نتوانند به هدف و انتظار خود دست پیدا کنند، احساس ناامیدی و خجالت به آن‌ها دست می‌دهد.
 

۵. مشکل روانی

جویدن ناخن می‌تواند با مشکلات روانی مرتبط باشد. گاهی اوقات این رفتار‌ها پشت سر هم تکرار می‌شود و افراد باید برای برطرف کردن آن به روانشناس مراجعه کنند که معمولاً علت آن هم یک وضعیت ذهنی است که باعث تمایل به جویدن ناخن خواهد شد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *