جلوگیری از توقف عملیات کشتی‌ها و خروج سریع کالاها

۰۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷:۱۳
کد خبر: ۷۱۲۱۷۵
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
نما‌هایی از فعالیت‌های بندری در بندر امام خمینی (ره) مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان، ارتقای کیفیت خدمات رسانی، جلوگیری از توقف عملیات کشتی‌ها و خروج سریع کالا‌ها را مهمترین اقدام صورت گرفته در مجتمع بندری امام خمینی (ره) در سال ۹۹ عنوان کرد.
- بنا به اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عادل دریس با بیان اهم اقدامات بندری و دریایی خوزستان در سال ۹۹، اظهار داشت: ارائه خدمات و ارتقای کیفیت خدمات رسانی به مشتریان در حوزه کالای کانتینری مدنظر قرار گرفت و پیگیری مدل سرمایه گذاری و بررسی امکان سرمایه گذاری بلندمدت اپراتور در قالب قرارداد بهره برداری–سرمایه گذاری در پایانه کانتینری، از جمله اقدامات مهم صورت گرفته بود.

وی با اشاره به اقدامات لازم به منظور جلوگیری از توقف عملیات کشتی‌ها و خروج کالا از مجتمع بندری امام خمینی (ره)، عنوان کرد: مدیریت مکانیزه حمل و نقل ریلی و مدیریت الکترونیکی حمل و نقل درون بندری از دیگر اقدامات شاخصی بود که در طول سال ۹۹ مدنظر قرار گرفت.

ارایه خدمات دریایی ایمن و عاری از سانحه

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان به اهمیت مقوله منابع انسانی شاغل در بخش عملیاتی تخلیه و بارگیری، اشاره کرد و گفت: انجام عملیات راهنمایی، پهلودهی و جداسازی ۵۰۸ فروند شناور حامل کالای خطرناک در شرایط ایمن و بدون سانحه دریایی از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

وی افزود: خدمات دریایی ایمن و عاری از سانحه گویای تلاش بی وقفه و کیفیت مطلوب خدمات رسانی دریایی در بندر امام (ره) است و عملیات امدادرسانی به شهر در آبگرفتگی آذرماه سال ۹۹ را می‌توان مصداق بارز حرکت در مسیر مسئولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی تلقی کرد.

عملیات جایگزینی تعداد ۲۵ فروند بویه فلزی

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان به عملیات جایگزینی تعداد ۲۵ فروند بویه فلزی با بویه‌های پلی اتیلن ساخت صنایع داخلی، شناسایی علل آسیب الکتریکی چراغ‌های دریایی و نصب مدار تثبیت جریان، اشاره و خاطرنشان کرد: بازرسی از تمامی شناور‌های صیادی فعال و نظارت مستمر روزانه جهت جلوگیری از بروز سوانح شناور‌های سنتی از دیگر اقدامات مهم در بنادر خوزستان در سال گذشته بود.

دریس با اشاره به اقدامات برجسته در حوزه مهندسی و عمران بنادر خوزستان، بیان کرد: مجموع اعتبارکل پروژه‌های سرمایه‌ای عمرانی بخش دولتی در سال ۹۹ به میزان ۱۶ هزار میلیارد ریال بود و مجموع مبلغ سرمایه گذاری پروژه‌های عمرانی با مشارکت بخش خصوصی به ۲۷،۶ میلیارد ریال رسید.

شروع عملیات اجرایی پروژه‌های لایروبی کانال دسترسی خورموسی

وی به شروع عملیات اجرایی پروژه‌های لایروبی کانال دسترسی خورموسی، تعمیرات اساسی و افزایش ظرفیت اسکله‌های ۱۱ و ۱۲ بندر امام خمینی (ره) ث، تعمیرات اساسی بیکن‌های خورموسی و گاز رسانی به مجتمع بندری امام خمینی (ره)، اجرای سیستم اعلام و اطفای حریق و سیستم تهویه پست‌های برق و مراکز مخابرات به این مجتمع بندری با اعتباری بالغ بر ۶ هزار و ۶۲۲ میلیارد ریال به عنوان دیگر پروژه‌های مهم مدنظر در سال گذشته اشاره کرد.
 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *