کلاهبرداری میلیاردی با ترفند شارژ ارزان قیمت

۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲:۱۰
کد خبر: ۷۱۱۴۷۶
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و کشف پرونده با موضوع کلاهبرداری از طریق ایجاد درگاه‌های جعلی تحت عنوان خرید شارژ با ارزانترین قیمت خبر داد.
- سرهنگ "داود معظمی گودرزی"، بیان داشت: شخصی به پلیس فتا پایتخت مراجعه و مدعی شد برای خرید شارژ تلفن همراه در فضای مجازی اقدام کرده که مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

این مقام انتظامی عنوان داشت: شاکی در ادامه اظهاراتش عنوان کرد در فضای مجازی مشغول جستجو بودم که با یک سایت فروش شارژ تلفن همراه با ارزانترین قیمت مواجه شدم و باتوجه به قیمت ارزان و مناسبت، نسبت به خرید اقدام کرده و وارد صفحه درگاه پرداخت شدم که پس از وارد کردن اطلاعات بانکی خود با پیام تراکنش ناموفق مواجه شده و بلافاصله ۴۰۰ میلیون ریال که تمام موجودی حساب بنده بود بصورت غیرمجاز برداشت شد و متوجه کلاهبرداری شدم.

وی افزود: پس از اخذ اظهارات شاکی تحقیقات پرونده آغاز شد و افسران سایبری پلیس فتا متوجه شدند فردی با تبلیغات گسترده در فضای مجازی در خصوص شارژ ارزان قبمت اپراتور‌های تلفن همراه و ایجاد یک درگاه جعلی پرداخت از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌نماید، پس از اقدامات تخصصی افراد مورد نظر در فضای سایبر شناسایی شده و اقدامات لازم جهت به دست آمدن هویت آن‌ها انجام شد.

سرهنگ گودرزی عنوان داشت: در مرحله بعدی پرونده، با تلاش کارشناسان پلیس فتا فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اطلاعات هویتی متهمین مشخص شد و پس از تشریفات قضایی این شیادان اینترنتی دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند.

برچسب ها: پلیس امنیت

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *