کشتار وحشیانه گراز در مزرعه نیشکر+فیلم

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷:۵۲
کد خبر: ۷۱۰۳۰۹
در پی انتشار فیلم دلخراشی از سلاخی یک گراز توسط ضربه‌های داس، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اعلام کرد که پیگیری‌ها برای شناسایی و دستگیری عاملان این کشتار بی‌رحمانه آغاز شده است.

- طی ساعات گذشته فیلمی دلخراش از کشتار بی‌رحمانه یک گراز توسط ضربه‌های داس در فضای مجازی منتشر شده که واکنش‌های بسیاری از کاربران را به همراه داشته است؛ کاربرانی که خواستار شناسایی عاملان این کشتار وحشیانه و برخورد قانونی با آنها شده‌اند.

مشاهده فیلم سلاخی این گراز که در یکی از مزارع نیشکر در حوالی اهواز اتفاق افتاده و با ضجه‌های دلخراش جانور نگون‌بخت همراه است ممکن است برای همه مناسب نباشد.

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/3019315_702.mp4']

سرهنگ جمشید محبت‌خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با ابراز تاسف از این کشتار بی‌رحمانه به میزان گفت: پیگیری‌های لازم برای شناسایی و تحویل عاملان این تخلف به مراجع قضایی آغاز شده است.

متخلفان، همواره کشتار غیرقانونی گراز را با اشاره به خساراتی که این جانور به مزارع وارد می‌کند توجیه می‌کنند. این در حالی است که در اغلب کشورها به منظور جلوگیری از خسارت گراز به مزارع در صورتی که امکان فنس‌کشی وجود نداشته باشد، از محصولات دافع گراز که قیمت چندانی ندارند استفاده می‌شود. این محصولات اخیرا در ایران هم مورد استقبال قرار گرفته‌اند. بنابراین شکار غیرقانونی گراز با توجیه دفع آفت قابل قبول نبوده و حکایت از سودجویی متخلفانی دارد که از فروش گوشت گراز، درآمد قابل توجهی کسب می‌کنند. البته آنچه در این فیلم شاهد هستیم از شکار غیرقانونی که با اسلحه صورت می‌گیرد هم غیر قابل توجیه‌تر است و به تفریحی غیرانسانی و بیمارگونه شبیه است که مرتکبان را به وجد آورده است.

بیشتر بخوانید: 
جریمه ۹ میلیون تومانی برای عاملان کشتار گرازهای آبستن ایلام + تصاویر

به گزارش میزان، با تخریب زیستگاه‌های حیات وحش، شکار بی‌رویه، کمبود علوفه و شیوع بیماری‌های مهلک مانند طاعون و تب برفکی، جمیعت‌های علفخواران در بسیاری از زیستگاه‌ها کاهش یافته و یا حتی منقرض شده است. در نتیجه گراز، در چنین زیستگاه‌هایی تنها طعمه گوشتخوارانی چون پلنگ، گرگ و پرندگان شکاری به حساب می‌رود. اما متاسفانه کشتار بی‌رویه گراز، گوشتخوران را با کمبود طعمه مواجه کرده و برای یافتن خوراک به سوی گله‌های دام و جوامع انسانی سوق داده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *