عرصه کار کارشناسی برای تحقق دادرسی عادلانه، بسیار خطیر و حساس است

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰:۱۹
کد خبر: ۷۱۰۱۹۴
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه عرصه کار کارشناسی برای تحقق دادرسی عادلانه، بسیار خطیر و حساس است، گفت: جامعه زمانی می‌تواند به توسعه، پیشرفت، رفاه و آسایش دست یابد که دادرسی‌های قضایی عادلانه در آن جریان داشته باشد.
- یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان در آیین تحلیف ۱۸ کارشناس رسمی جدیدالورود با تاکید بر اینکه تشخیص موضوع، مهمترین پایه دادرسی عادلانه است، گفت: از آنجا که قاضی در تمامی زمینه‌های متکثر تجربه و دانش لازم را ندارد و تشخیص موضوعات نیاز به تجربه طولانی دارد، کارشناس به عنوان یک مشاور امین در کنار قاضی قرار می‌گیرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان خاطرنشان کرد: کارشناس به دلیل جامعیت و اشراف لازم نسبت به موضوع تخصصی کار خود زمینه تشخیص درست موضوع برای قضات را فراهم می‌کند و از این رو کارشناسی در نظام قضایی دنیا یکی از پایه‌های اساسی دادرسی عادلانه به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه یکی از شاخص‌های جامعه توسعه یافته در دنیای امروز، دادرسی‌های عادلانه است، اظهار کرد: جامعه زمانی می‌تواند به توسعه، پیشرفت، رفاه و آسایش دست یابد که دادرسی‌های قضایی عادلانه در آن جریان داشته باشد.
 
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *