نظارت بازرسی امور صمت بازرسی کل کشور بر نحوه عرضه روغن در بازار

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲:۱۷
کد خبر: ۷۰۸۷۲۶
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
صبح امروز بازرس کل امور صمت بازرسی کل کشور و هیات همراه متشکل از سازمان حمایت و صمت استان با سرکشی در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای، نحوه میزان عرضه و قیمت روغن مورد مصرف خانوار را مورد پایش قرار دادند.

- در پی ماموریت هفته جاری ریاست سازمان بازرسی کل کشور به منظور مطالبه از دستگاه‌های ناظر در سطح بازار، صبح امروز بازرس کل امور صمت بازرسی کل کشور و هیات همراه متشکل از سازمان حمایت و صمت استان با سرکشی در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای، نحوه میزان عرضه و قیمت روغن مورد مصرف خانوار را مورد پایش قرار دادند.

بررسی‌های صورت گرفته حاکی از کمبود روغن پخت و پز و نیمه جامد در سطح فروشگاه‌های شهر تهران داشته، اگر چه روغن سرخ کردنی در برند‌های مختلف به اندازه کافی در شلف فروشگاه‌ها وجود داشت.

با پیگیری میرمحمدی بازرس کل امور صمت، بیرشک دبیر انجمن صنفی روغن نباتی در حین بازدید از فروشگاه اتکا حسن آباد تهران در محل هیات بازرسی حاضر و به سوالات و ابهامات مطرح پاسخ داد.

بنا به بررسی صورت گرفته ماهانه به طور متوسط بالغ بر ۱۴۰ هزار تن تولید روغن صورت گرفته که بالغ بر ۶۰ درصد آن به میزان بالغ بر ۸۵ هزارتن به مصرف خانگی و مابقی صنایع اختصاص یافته است.

بنا به توضیحات دبیر انجمن روغن، تولید دیماه ۱۸۸ هزار تن، بهمن ماه ۱۹۶ هزار تن و هدف گذاری اسفند بالغ بر ۲۰۰ هزار تن بوده است.

علیرغم توضیحات بیرشک دبیر انجمن روغن، میرمحمدی بازرس کل امور صمت به واسطه عدم تطبیق تقاضا و تولید بالاخص در ایام پایانی سال و عید نوروز مستند به نظارت میدانی انجام شده، اقدامات صورت گرفته را کافی به مقصود ندانست و عزم و اراده جدی در تامین روغن پخت و پز مردم را از دبیرانجمن مورد مطالبه قرار داد.

میرمحمدی اقدامی که وزارت جهاد کشاورزی از ناحیه شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات کشاورزی که اخیرا در ارتباط با دانه کلزا و تعرفه آن صورت گرفته بود را مورد نقد قرار دادو تصمیم مذکور را در این مقطع زمانی در آشفتگی بازار بی تاثیر ندانست.

اگرچه دبیر انجمن صنفی وجود دلالان و تقاضای کاذب را عمده محور کمبود روغن مورد تقاضای آحاد جامعه در پخت و پز برشمرد لیکن بازرس کل امور صمت در حین توزیع روغن در فروشگاه و تاکید بر تامین مورد نیاز مردم، از دبیر انجمن درخواست کرد با مدیریت بر فضای بازار از التهاب ایجاد شده کاسته و با نظارت دستگاه‌های مسوول از جمله سازمان حمایت تعزیرات، اصناف و صمت با اقدام جهادی، نسبت به تامین روغن مورد نیاز مردم در این ایام اقدام و نتیجه را گزارش نمایند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *