اعطای بیش از ۱۷ هزار مرخصی به زندانیان استان فارس

۱۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰:۰۲
کد خبر: ۷۰۷۷۴۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان فارس از اعطای بیش از ۱۷ هزار مرخصی به زندانیان این استان در ۱۱ ماه ابتدایی سال گذشته خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در گفتگو با میزان با بیان اینکه از ابتدای سال گذشته تا پایان بهمن ماه بیش از ۱۹ هزار اعطای مرخصی و همچنین آزادی از زندان‌های استان فارس داشته ایم گفت: در اجرای طرح پایش زندانیان  ۱۱۸۷ نفر از زندانیان استان فارس آزاد شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه در همین بازه زمانی ۵۴۱ نفر از زندان آزاد شده اند اظهارداشت: از ابتدای سال گذشته تا پایان بهمن ماه ۵۰۱۵ مورد اعطای مرخصی پایان حبس داشته ایم.

وی ادامه داد:در اجرای بند ۱۲ سیاست‌های کلی قضایی مبنی بر اتخاذ تدابیر لازم در استفاده از مجازات زندان با رویکرد حبس‌زدایی و به منظور حصول اطمینان از اجرای قوانین و مقررات در مورد زندانیان و تامین حقوق بازداشت شدگان طرح پایش آن‌ها در زندان‌های استان فارس در حال انجام است.

 رئیس کل دادگستری استان فارس ادامه داد: براساس این طرح کلیه زندانیانی که آثار تنبه و ندامت در آنان مشهود است و در صورت آزادی از زندان، دیگر مرتکب جرم نخواهند شد شناسایی، و به مراجع قضایی ذی ربط جهت فراهم کردن زمینه آزادی آنان معرفی می‌شوند.

وی اظهار داشت: طولانی شدن مدت حبس علاوه براینکه سودی برای جامعه ندارد و باعث ایجاد صدمات و آسیب‌های اجتماعی ناخواسته به زندانی و خانواده وی می‌شود. اجرای موفق این طرح باعث ایجاد مهرورزی و امید در سطح جامعه خواهد شد و آثار اجتماعی و فرهنگی خوبی در اجرای رسالت زندانبانی اسلامی به همراه خواهد داشت.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *