کلاهبرداری با جعل هویت یک شخص معروف

۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵:۰۲
کد خبر: ۷۰۴۸۱۰
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات از شناسایی و دستگیری فردی که با جعل هویت یک فرد مشهور اقدام به راه‌اندازی یک صفحه اینستاگرامی کرده بود و با این عنوان از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کرد خبر داد.

- سرهنگ داود معظمی گودرزی اظهار داشت: یکی از افراد مطرح در کشور به پلیس فتا مراجعه و عنوان کرد یک حساب کاربری جعلی با نام و تصاویر خصوصی وی در اینستا ساخته شده و اقدام به دریافت وجه و کلاهبرداری از شهروندان تحت عناوین مختلف می‌کند.

وی عنوان کرد: در بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد این صفحه در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار نفر دنبال کننده دارد و با سوءاستفاده از موقعیت اجتماعی شاکی با جعل هویت شاکی در حال فعالیت مجرمانه است که رسیدگی به این پرونده در دستور کار پلیس قرار گرفت.

رییس پلیس فتا تصریح کرد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا و انجام اقدامات اطلاعاتی عامل اصلی در فضای مجازی شناسایی و با محرز شدن هویت وی پس از تشریفات قضائی متهم در یکی از محله‌های غربی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: مجرم در تحقیقات به‌عمل‌آمده به ساخت حساب کاربری جعلی با نام و مشخصات شاکی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و کلاهبرداری، بیش از ۱۵ نفر از شهروندان اعتراف و ابراز پشیمانی کرد، وی همچنین انگیزه خود را کسب مال نامشروع و افزایش دنبال کننده در فضای مجازی عنوان کرد.

این مقام سایبری به شهروندان توصیه کرد: به طور معمول افراد سودجو با استفاده از بستر شبکه‌های اجتماعی و هویت‌های مجازی جعلی که با جذابیت‌های ظاهری اغواکننده آراسته شده اقدام به فریب قربانیان خود کرده و از جملات زیبا و فریبنده برای رسیدن به نیت شوم خود استفاده می‌کنند لذا هموطنان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

انتهای پیام/ 


برچسب ها: کلاهبرداری فتا

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *