محدودیتی برای استفاده از پابند‌های الکترونیک وجود ندارد

۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸:۳۶
کد خبر: ۷۰۴۶۲۱
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: بستر برای استفاده از پابند‌های الکترونیک در استان گلستان فراهم شده و محدودیتی برای استفاده از این پابند‌ها وجود ندارد.
- هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری استان گلستان در جلسه بررسی عملکرد و برنامه‌های حوزه قضایی گمیشان که از طریق ویدئوکنفرانس با قضات این شهرستان برگزار شد، گفت: بستر برای استفاده از پابند‌های الکترونیک در استان گلستان فراهم شده و محدودیتی برای استفاده از این پابند‌ها وجود ندارد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان از قضات خواست تا از ظرفیت قانون برای صدور آراء جایگزین حبس و مراقبت‌های الکترونیک از طریق پابند بیشتر استفاده کنند.

وی در ادامه از تلاش دادگستری استان گلستان برای بهبود آراء خبر داد و گفت: نشست‌های قضایی با محور آراء تایید نشده در محاکم تجدیدنظر در دادگستری‌های سراسر استان گلستان برگزار و نتیجه آن به همه قضات اعلام شود.

هاشمیان در این جلسه بر ارجاع بیشتر پرونده‌ها به شورای حل اختلاف تاکید کرد و گفت: لازم است تا از ظرفیت علما و بزرگان در شهر‌هایی مانند گمیشان در سازش طرفین به ویژه دعاوی تهدید و توهین باید بیشتر بهره ببریم.

رئیس کل دادگستری استان گلستان در ادامه با قدردانی از تلاش قضات گمیشان برای کاهش پرونده در سال جاری گفت: گمیشان تنها شهر استان گلستان است که علی رغم افزایش آمار پرونده ها، ورودی‌های آن امسال ۱۷ درصد کمتر شده است.
 
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *